Przyjazny Delfin

Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali na wyjeździe w meczu 16. kolejki IV ligi z GSZS-em Delfinem Rybno 4:0 (1:0). Gole dla naszej drużyny zdobyli Mahamadou Bah (trzy) oraz Piotr Błędowski. „Żółto-czarni” zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów.

Podopieczni Mariusza Niedziółki już w 9. minucie objęli prowadzenie. Piotr Wypniewski uruchomił na prawej stronie Wiktora Bojarowskiego, ten wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Mahamadou Bahowi, który z bliskiej odległości posłał ją do bramki. Sześć minut później Eryk Kosek wrzucił futbolówkę w „szesnastkę”, najwyżej wyskoczył do niej Bah, po czym strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 23. minucie Bazyli Jabłonowski zagrał na prawo do Patryka Rozentalskiego, ten wpadł w pole karne, oddał strzał, który w świetnym stylu obronił Marcin Marszałek. W odpowiedzi Mateusz Barszczewski przejął piłkę tuż przed pole karnym rywali, ograł Jakuba Słomskiego, jednak strzelił zbyt lekko i Mateusz Leśniewski zdołał wybić futbolówkę na korner. W 36. minucie Łukasz Michałowski stracił piłkę na rzecz Kacpra Zalewskiego, który przebiegł z nią kilka metrów, odegrał do Rozentalskiego, a strzał skrzydłowego gospodarzy zdążył zablokować Wiktor Abramczyk.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Barszczewski zagrał na prawo do Bojarowskiego, ten przebiegł z piłką ponad połowę boiska, po czym strzelił tuż obok dalszego słupka. W 57. minucie Bojarowski podał do Piotra Błędowskiego, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Mateusza Leśniewskiego. Dwie minuty później było już 3:0 dla Mrągowii. Najpierw piłka po uderzeniu Kamila Skrzęty trafiła w Słomskiego, po czym Adrian Zasadzki tak niefortunnie ją wybił, że spadła pod nogi Baha. Napastnik „żółto-czarnych” precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce. W 66. minucie Daniel Orzechowski dośrodkował futbolówkę z lewej strony boiska, najwyżej wskoczył Mariusz Szatkiewicz, najpierw jego uderzenie głową świetnie obronił Marszałek, a dobitka z bliskiej odległości była niecelna. Pięć minut później Mrągowia zdobyła kolejnego gola. Błędowski zagrał prostopadle do Baha, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy. Chwilę potem Bah podał do nieobstawionego Błędowskiego, jednak ten strzelił zbyt lekko i Mateusz Leśniewski pewnie obronił. W kolejnej akcji Słomski w ostatniej chwili zablokował futbolówkę po strzale zza pola karnego Rafała Kudlaka. W końcówce meczu kontuzji nadgarstka doznał Szymon Nakielski, zawodnikowi z tego miejsca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podziękowania kierujemy także w stronę naszych kibiców, którzy w tym trudnym czasie, przebyli sporo kilometrów, żeby wspierać drużynę!

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek – 14. Eryk Kosek, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 77. Wiktor Bojarowski ŻK (70, 6. Damian Glinka), 8. Kamil Skrzęta, 31. Piotr Błędowski, 11. Piotr Wypniewski (72, 66. Rafał Kudlak), 10. Mateusz Barszczewski (76, 15. Szymon Nakielski; 82, 4. Cezary Trzebiński) – 9. Mahamadou Bah ŻK.