Zwycięstwo w ostatnim sparingu

W swoim ostatnim meczu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z Pisą Barczewo 2:1 (1:0). Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Piotr Wypniewski oraz Mateusz Barszczewski, dla rywali trafił Paweł Kapusta.

W mrągowskiej drużynie zagrał 22-letni obrońca Wojciech Żęgota, który przez ostatni rok grał w Mazurze Ełk.

W 7. minucie składną akcję przeprowadzili mrągowianie, po czym Piotr Wypniewski zdecydował się na strzał z 20 metrów, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Trzy minuty później błąd popełnił Łukasz Galik, futbolówka trafiła do Łukasza Kuśnierz, jednak trafił w boczną siatkę. W 39. minucie Kamil Zawalich uderzył z rzutu wolnego z 16 metrów, dobrze w mrągowskiej bramce spisał się Marcin Marszałek, który wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę potem Kacper Nawrocki strzelił tuż obok dalszego słupka. W 43. minucie Łukasz Michałowski zagrał do Filipa Wójcika, ten ograł Rafała Wytrykowskiego, zagrał wzdłuż pola karnego do Mateusza Barszczewskiego, ten jeszcze odegrał do Wypniewskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W odpowiedzi po raz kolejny dobrze interweniował Marszałek. Tym razem obronił mocny strzał z 20 metrów Dominika Niestępskiego.

Trzy minuty po przerwie Konstanty Karkulowski zagrał długą piłkę do przodu, ta minęła Wiktora Abramczyka, doszedł do niej Rafał Kowszun i z 16 metrów trafił w poprzeczkę. W 71. minucie Dariusz Gołębiowski zagrał w tempo do Kuśnierz, jednak futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. Sześć minut później Nawrocki zagrał w pole karne do Pawła Kapusty, a ten z bliskiej odległości pokonał Michała Marcińczyka. W 82. minucie Barszczewski pokonał Karkulowskiego bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. W końcówce jeszcze jedną składną akcję przeprowadzili mrągowianie. Piotr Dominik podał do Rafała Kudlaka, ten odegrał do Wypniewskiego, który trafił w słupek.

Mrągowia: Marcin Marszałek (63 Michał Marcińczyk) – 16. Piotr Dominik (46, 6. Damian Glinka), 55. Wiktor Abramczyk (63, 3. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski (72, 15. Filip Chorążewicz), 69. Rafał Kudlak (46, 14. Wojciech Żęgota) – 7. Dariusz Gołębiowski (72, 16. Piotr Dominik), 8. Piotr Błędowski, 88. Piotr Wypniewski, 10. Łukasz Kuśnierz (72, 11. Mateusz Barszczewski), 2. Filip Wójcik (72, 69. Rafał Kudlak) – 11. Mateusz Barszczewski (63, 9. Maciej Balcerzak).