Szczęśliwa „13”

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Mrągowii Mrągowo, tym razem wygrywając na własnym stadionie w meczu 13. kolejki IV ligi z DKS-em Dobre Miasto 3:1 (0:0). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Przemysław Rybkiewicz, Łukasz Kuśnierz i Kamil Skrzęta (z rzutu karnego) dla „żółto-czarnych” oraz Łukasz Rytelewski dla rywali.

W pierwszej połowie na boisku działo się naprawdę niewiele. Brakowało dogodnych sytuacji, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warte odnotowanie są dwie sytuacje – pierwsza z 7. minuty, kiedy to Olaf Gorczyca zagrał piłkę w pole karne, doszedł do niej Przemysław Rybkiewicz, jednak strzelił obok słupka. Goście odpowiedzieli piętnaście minut przed końcem pierwszej części gry, kiedy to mocno z rzutu wolnego uderzył Jakub Chojnowski, a dobrą interwencją popisał się Adrian Orzeł.

W 56. minucie po zespołowej akcji futbolówka trafiła do Łukasza Kuśnierza, ten zagrał w tempo do Przemysława Rybkiewicza, który wyprzedził obrońcę rywali i strzałem w dalszy róg zdobył bramkę. Cztery minuty później kibice „żółto-czarnych” po raz drugi mogli podnieść ręce w geście triumfu. Mrągowia przeprowadziła szybki atak, Kuśnierz zagrał na prawo do Rybkiewicza, ten podał w „szesnastkę” do wbiegającego kapitana mrągowian, którego uderzenie na słupek sparował Ariel Szymonowicz, ale przy dobitce Kuśnierza nie miał już szans. W 76. minucie Orzeł końcówkami palców wybił piłkę na róg po mocnym strzale zza pola karnego Łukasza Rytelewskiego. Osiem minut później ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą, ale tym razem uderzona przez niego z głowy piłka poleciała nad bramką. W 87. minucie goście na krótko rozegrali rzut rożny, Kamil Lullies wrzucił futbolówkę w pole karne, doszedł do niej Rytelewski i z bliska skierował do bramki. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze spore emocje. Najpierw po taktycznym faulu na Adamie Słuchockim czerwoną kartkę obejrzał Dominik Wasiak. Chwilę później w „szesnastce” faulowany był Mateusz Skonieczka, który powrócił do gry po półrocznej nieobecności spowodowanej kontuzją kolana. Piłkę na „wapnie” ustawił Kamil Skrzęta i pewnym strzałem ustalił wynik na 3:1.

• Cieszymy się z czwartego zwycięstwa z rzędu. Trochę mniej ze straconej bramki, jednak wynik to przesłania. Jesteśmy zadowoleni, bo wygraliśmy z naprawdę dobrym zespołem. Widać było w pierwszej połowie, że obie drużyny dobrze się znają, czują przed sobą respekt i na boisku oglądaliśmy trochę takie piłkarskie szachy. Można było trochę zmarznąć. W drugiej odsłonie nasze indywidualności dały o sobie znać – Łukasz z „Rybą” ustawili mecz. Później ciężka praca w defensywie, może trochę za mocno się cofnęliśmy i daliśmy gościom wejść w naszą połowę i nas przyciskać. Jednak w drugiej połowie spowodowaliśmy, że przyjemność oglądania spotkania była dużo większa. Nasze zwycięstwo to pozytywny krok do tego, żeby tę rundę jesienną skończyć dobrym i mocnym akcentem – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł – 44. Olaf Gorczyca, 14. Eryk Kosek ŻK, 8. Kamil Skrzęta, 20. Kajetan Grudnowski, 80. Kacper Skok – 70. Łukasz Kuśnierz (81, 9. Adam Słuchocki), 11. Piotr Wypniewski ŻK (81, 18. Wiktor Szatkowski), 10. Mateusz Barszczewski, 77. Wiktor Bojarowski (69, 2. Jakub Fronczak) – 7. Przemysław Rybkiewicz (72, 22. Mateusz Skonieczka).

Możliwość komentowania została wyłączona.