Mrągowia lepsza od Motoru

Mrągowia Mrągowo wygrała w wyjazdowym meczu 12. kolejki IV ligi z Motorem Lubawa 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił Kamil Skrzęta.

W 6. minucie Łukasz Kuśnierz wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Kamil Skrzęta i oddał strzał z głowy, jednak zbyt lekki i Maciej Kowalski skutecznie interweniował. Dziewięć minut później Przemysław Rybkiewicz dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, do futbolówki doszedł Kuśnierz, jednak strzelił tuż obok słupka. W kolejnej sytuacji Kuśnierz dośrodkował do Rybkiewicz, a ten uderzył piłkę z głowy tuż obok bramki. W 29. minucie Filip Fafiński wybił futbolówkę lecą do bramki po strzale zza pola karnego Kuśnierza. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Piotra Wypniewskiego uderzał z głowy Kacper Skok, ale i tym razem piłka poleciała obok bramki. Goście odpowiedzieli strzałem w 45. minucie Damiana Gerki, ale pewnie poradził sobie z nim Adrian Orzeł.

W drugiej połowie nadal na boisku przeważali „żółto-czarni”. W 60. minucie indywidualną akcję przeprowadził Olaf Gorczyca, zagrał wzdłuż pola karnego, jednak żaden z naszych zawodników nie zdołał dojść do futbolówki. W 74. minucie Kuśnierz dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam najlepiej zachował się Skrzęta i precyzyjnym strzałem pokonał Kowalskiego. Gospodarze próbowali odpowiedzieć cztery minuty później, ale dobrą interwencją popisał się Orzeł, broniąc piłkę po strzale z głowy Kacpra Kruszewskiego. Następnie dwa razy na bramkę rywali uderzał Rafał Kudlak, ale najpierw futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka, a później świetna interwencja Kowalskiego uchroniła Motor przed stratą gola.

• Przestrzegałem przed tym meczem zawodników. Oglądałem ostatnie mecze Motoru i naprawdę widać, że to zespół, który ma pomysł na grę, ma swoje walory. My potrafiliśmy ich zneutralizować i tak naprawdę tylko to, że byliśmy w tym spotkaniu nieskuteczni w pierwszej połowie, spowodowało że mecz trzymał w napięciu do końca. Wydaje mi się, że gdybyśmy wykorzystali przynajmniej połowę swoich sytuacji, to ten mecz byłby ustawiony i emocji do końca by nie było – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł ŻK – 44. Olaf Gorczyca ŻK + ŻK = CZK 88′, 14. Eryk Kosek, 8. Kamil Skrzęta, 20. Kajetan Grudnowski, 22. Wojciech Żęgota ŻK – 70. Łukasz Kuśnierz ŻK (90, 94. Dawid Drzewiecki), 11. Piotr Wypniewski (75, 6. Rafał Kudlak ŻK), 10. Mateusz Barszczewski, 80. Kacper Skok (67, 77. Wiktor Bojarowski) – 7. Przemysław Rybkiewicz (86, 9. Adam Słuchocki ŻK).

Możliwość komentowania została wyłączona.