Mrągowia lepsza od Polonii Iłowo

Mrągowia Mrągowo wygrała w meczu 11. kolejki IV ligi z Polonią Iłowo 2:0 (0:0). Do bramki rywali trafili Kacper Skok i Łukasz Kuśnierz.

Pierwsza połowa nie była porywająca, kibice na pewno liczyli na lepszą i skuteczniejszą grę „żółto-czarnych”, tym czasem na boisku niewiele się działo. W 10. minucie Olaf Gorczyca przerzucił piłkę nad przeciwnikiem, oddał mocny strzał, a futbolówka trafiła w poprzeczkę. Czternaście minut później piłkę przypadkowo na 20 metrze otrzymał Sebastian Rynkowski i po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok słupka. W 33. minucie futbolówka uderzona zza „szesnastki” przez Kacpra Wydrę poleciała obok bramki. Siedem minut później w polu karnym rywali faulowany był Mateusz Barszczewski i sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Łukasz Kuśnierz, chciał się zabawić i zrobić „wcinkę” w środek bramki, jednak wykonanie karnego pozostawiło wiele do życzenia i golkiper rywali złapał futbolówkę. Chwilę później kapitan „żółto-czarnych” oddał mocny strzał, ale po raz kolejny nie znalazł sposobu, aby pokonać Grzegorza Jabłonowskiego.

Sześć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Mrągowia strzeliła gola. Pojedynek na prawej stronie boiska wygrał Gorczyca, zagrał wzdłuż pola karnego, a piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Kacper Skok. W 60. minucie po raz kolejny Jabłonowski wygrał pojedynek z Kuśnierzem, tym razem wybijając futbolówkę po jego strzale na korner. Trzynaście minut później mrągowianie zdobyli drugiego gola. Tym razem Kuśnierz pięknym strzałem z 20 metrów umieścił futbolówkę w siatce. W 78. minucie po dograniu od Gorczycy piłka po strzale Przemysława Rybkiewicza trafiła w boczną siatkę. Tuż przed końcem spotkania „żółto-czarni” przeprowadzili zespołową akcję, Kuśnierz zagrał do Piotra Wypniewskiego, a ten z bliskiej odległości nie znalazł sposobu na Jabłonowskiego i golkiper gości zaliczył skuteczną interwencję.

• Nie chciałbym zwalać winy na boisko, ale trenujemy od dwóch tygodni na sztucznej nawierzchni i jest duża różnica – w zachowaniu się zawodników, w bieganiu, w zachowaniu piłki. Tego automatyzmu nam brakuje. Sporo czasu nam zabrało przyzwyczajenie się do warunków gry. Generalnie ze sposobu gry jestem zadowolony, jednak szczegóły zdecydowały, że długo się męczyliśmy, żeby strzelić gola. Nie wykorzystaliśmy karnego, brakowało jakości w dograniach, to były te detale. Trzeba się jednak cieszyć z trzech punktów i pozytywnie potraktować to spotkanie – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 33. Michał Bejnarowicz – 44. Olaf Gorczyca (82, 9. Adam Słuchocki), 14. Eryk Kosek, 8. Kamil Skrzęta, 20. Kajetan Grudnowski (72, 6. Rafał Kudlak), 22. Wojciech Żęgota (82, 94. Dawid Drzewiecki) – 80. Kacper Skok ŻK (72, 2. Jakub Fronczak), 11. Piotr Wypniewski (90, 18. Wiktor Szatkowski), 10. Mateusz Barszczewski, 70. Łukasz Kuśnierz (88, 77. Wiktor Bojarowski) – 7. Przemysław Rybkiewicz (88, 12. Piotr Telega).

Możliwość komentowania została wyłączona.