W Rybnie na szóstkę!

Z trzema punktami z Rybna wrócili piłkarze Mrągowii Mrągowo, którzy w meczu 8. kolejki IV ligi wygrali z Constractem Lubawa 6:0 (4:0).

Już w 3. minucie mrągowianie przeprowadzili dobrą akcję, po której tuż nad poprzeczką strzelił Piotr Wypniewski. Chwilę później piłki z linii bramkowej wybił Łukasz Mróz. W 7. minucie Olaf Gorczyca zagrał piłkę z prawej strony boiska w pole karne, a Jakub Fronczak strzelił głową z bliska tuż nad bramką. Sześć minut później mrągowianie strzelili gola, a Damiana Kościńskiego pokonał mocnym strzałem zza pola karnego Przemysław Rybkiewicz. W 18. minucie znowu mogliśmy oklaskiwać Mrągowię za piękną akcję. Rybkiewicz dograł z lewej strony do Gorczycy, ten oddał strzał na bramkę, piłkę dotknął jeszcze Piotr Rykaczewski i ta wpadła do siatki obok bezradnego Kościńskiego. Siedem minut później było już 3:0. Piotr Wypniewski zagrał do Eryka Koska, ten wyłożył piłkę Fronczkowi, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki. W 28. minucie Łukasz Kuśnierz zagrał w tempo do Rybkiewicza, ten wpadł w pole karne i strzałem w dalszy róg bramki pokonał golkipera rywali. Constract swoją okazję miał cztery minuty później, jednak Jakub Banach uderzył zbyt mocno i piłka poleciała nad bramką.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy piątą bramkę dla „żółto-czarnych”. Kuśnierz mocno uderzył z 20 metrów, piłkę przed siebie wybił Kościński, doszedł do niej Gorczyca i wpakował do siatki. W 62. minucie Gorczyca odzyskał futbolówkę 25 metrów od bramki rywali, zagrał do Rybkiewicza, który pewnym strzałem w dalszy róg bramki skompletował hat tricka. Po wejściu na boisko swoje okazje mieli także zmiennicy – trzykrotnie bliski gola był Wiktor Bojarowski, a raz Piotr Telega, jednak w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką. W 87. minucie futbolówka uderzona z rzutu wolnego przez Rafała Kudlaka trafiła w poprzeczkę.

• Poświęciliśmy chwilę, żeby przeanalizować Constract i sprawdziło się wszystko to, co o nich wiedzieliśmy. Chłopcy fajnie grają w piłkę, ale my wiedzieliśmy dokładnie, co mamy grać i wszystkie argumenty wytrąciliśmy im z „ręki”. Dobrze weszliśmy w mecz, wykorzystywaliśmy wolne przestrzenie i stąd te bramki. Tego, czego zabrakło nam tydzień temu, to w tym spotkaniu to zrealizowaliśmy. Za tydzień emocjonalny ładunek dla kibiców. My będziemy chcieli się pokazać na tle solidnej drużyny w tej lidze i potwierdzić to, że jesteśmy dobrą drużyną – mówił po spotkaniu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek, 8. Kamil Skrzęta ŻK, 20. Kajetan Grudnowski (74, 94. Dawid Drzewiecki), 22. Wojciech Żęgota (46, 80. Kacper Skok) – 44. Olaf Gorczyca (64, 9. Adam Słuchocki), 11. Piotr Wypniewski (64, 6. Rafał Kudlak), 10. Mateusz Barszczewski, 70. Łukasz Kuśnierz (76, 18. Wiktor Szatkowski), 2. Jakub Fronczak (64, 77. Wiktor Bojarowski) – 7. Przemysław Rybkiewicz (76, 12. Piotr Telega).

Możliwość komentowania została wyłączona.