Mrągowia zawodzi kolejny raz tej wiosny

Trwa fatalna seria piłkarzy Mrągowii Mrągowo. Tym razem „żółto-czarni” przegrali w wyjazdowym spotkaniu IV ligi z Granicą Kętrzyn 1:2 (1:0). Gola dla mrągowian zdobył Mahamadou Bah, dla rywali do siatki trafili Seweryn Strzelec i z rzutu karnego Bartłomiej Czerniakowski.

W 6. minucie pierwszą dobrą interwencję w tym spotkaniu zaliczył Mateusz Papliński, broniąc mocne uderzenie z 16 metrów Rafała Kudlaka. Pięć minut później Piotr Błędowski zagrał do Mahamadou Baha, który przyjął sobie piłkę klatką piersiową, po czym uderzył tuż obok bliższego słupka. W 13. minucie Piotr Wypniewski uruchomił na lewej stronie Wiktora Bojarowskiego, który ograł Mychajło Kołesnyka, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie Mahamadou Bah strzałem z głowy skierował futbolówkę do bramki. W dalszej części pierwszej połowy brakowało sytuacji bramkowych. Dopiero w 36. minucie przed świetną szansą stanął Paweł Aleksandrowicz, ale z 7 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi „żółto-czarni” przeprowadzili składną akcję, którą zakończył strzałem Dawid Pietkiewicz, jednak futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą przed szansą stanął Maciej Kotarba, który wykorzystał zawahanie mrągowskich obrońców, jednak z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Adriana Orła.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy futbolówka po strzale Dawida Pietkiewicza trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi po złym wybiciu mrągowskiego bramkarza przed szansą stanął Tomasz Bobrowski, ale uderzył obok słupka. W 58. minucie dynamiczną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Bojarowski, zbiegł z piłką do środka, po czym strzelił minimalnie obok dalszego słupka. Sześć minut później kętrzynianie doprowadzili do wyrównania. Kołesnyk dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, najwyżej w „szesnastce” wyskoczył Seweryn Strzelec i strzałem z głowy pokonał Orła. W 78. minucie Patryk Policha wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Mateusza Barszczewskiego i sędzia Sebastian Sikorski wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Bartłomiej Czerniakowski. Mrągowia mogła wyrównać w doliczonym czasie gry, jednak strzał Kudlaka z bliskiej odległości w fantastycznym stylu obronił Papliński i został bohaterem tego spotkania.

Mrągowia: 23. Adrian Orzeł – 6. Damian Glinka (19, 7. Piotr Chmielewski), 18. Adam Bognacki, 10. Mateusz Barszczewski, 69. Rafał Kudlak, 99. Kacper Walendykiewicz – 19. Dawid Pietkiewicz (87, 15. Krzysztof Jaskólski), 11. Piotr Wypniewski (90, 3. Maciej Jarguz), 31. Piotr Błędowski ŻK, 77. Wiktor Bojarowski (79, 20. Damian Mazurowski) – 9. Mahamadou Bah.