WPP: Gramy dalej

Piłkarze Mrągowii Mrągowo pokonali po dogrywce 3:1 (0:0, 1:1, 1:1) MKS Korsze i awansowali do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Gole dla naszego zespołu zdobyli Piotr Wypniewski oraz Wiktor Bojarowski (dwa), bramka dla rywali padła po samobójczym trafieniu Wiktora Abramczyka.

W pierwszej połowie na boisku działo się naprawdę niewiele. Obie drużyny miały problemy ze stworzeniem sobie sytuacji do zdobycia bramki. W 31. minucie w pole karne Mrągowii wpadł Paweł Sawicki, ale w ostatniej chwili został skutecznie zablokowany przez Wiktora Abramczyka. Cztery minuty przed przerwą obejrzeliśmy pierwszy strzał w tym meczu, Mateusz Barszczewski uderzył z lewej nogi zza pola karnego, ale Dawid Zięba pewnie interweniował. W odpowiedzi Adrian Orzeł nie miał problemów z obroną strzału Sawickiego.

W 53. minucie piłka uderzona z ponad 30 metrów przez Rafała Kudlaka przeleciała obok słupka. Sześć minut później mrągowianie przeprowadzili kombinacyjną akcję, która przyniosła im gola. Mahamadou Bah zagrał do Eryka Koska, ten w tempo podał do Piotra Wypniewskiego, a pomocnik „żółto-czarnych” na raty zdobył gola. Najpierw futbolówkę po jego uderzeniu odbił Zięba, a przy dobitce był już bez szans. W 65. minucie swojej szansy szukał Kosek, jednak bezskutecznie, gdyż piłka po jego strzale z 20 metrów poleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później Cezary Trzebiński sfaulował w „szesnastce” Mateusza Cylińskiego i sędzia wskazał na „wapno”. Strzał Pawła Flisa z jedenastu metrów obronił Orzeł, następnie golkiper mrągowian poradził sobie z dobitką, a będącą w powietrzu futbolówkę niefortunnie głową wybijał Abramczyk, że ta wpadła do siatki. W 75. minucie fantastyczną interwencją popisał się Zięba, który na rzut rożny wybił piłkę po strzale zza pola karnego Dariusza Gołębiowskiego. W końcówce okazję do zdobycia bramki miał Bah, jednak zwolnił kontratak i uderzył wprost w bramkarza. W 88. minucie Sawicki przejął piłkę od Kamila Skrzęty, zagrał na wolne pole do Piotra Trafarskiego, ten popędził w stronę bramki i uderzył minimalnie obok dalszego słupka. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia zarządził dogrywkę.

W pierwszych dodatkowych piętnastu minutach nie wydarzyło się nic godnego uwagi. W 112. minucie akcję mrągowian rozpoczął wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Michałowski, który dobrym podaniem uruchomił Baha, ten zagrał do Wypniewskiego, który podał do nieobstawionego Wiktora Bojarowskiego, a ten mocnym strzałem pokonał Ziębę. Kropkę nad i postawił Bojarowski dwie minuty przed końcem dogrywki. Akcję „żółto-czarnych” znowu rozpoczął Michałowski, podał do Piotra Błędowskiego, ten zagrał na wolne pole do Bojarowskiego. Skrzydłowy Mrągowii przeprowadził dynamiczną akcję, minął Aleksandra Lipowskiego i pewnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki.

Mrągowia: 1. Adrian Orzeł – 6. Damian Glinka (46, 9. Mahamadou Bah), 18. Wiktor Abramczyk, 4. Cezary Trzebiński ŻK, 15. Szymon Nakielski (69, 22. Wojciech Żęgota) – 7. Dariusz Gołębiowski (111, 5. Łukasz Michałowski), 8. Kamil Skrzęta, 66. Rafał Kudlak (83, 31. Piotr Błędowski), 11. Piotr Wypniewski ŻK, 14. Eryk Kosek – 10. Mateusz Barszczewski (69, 77. Wiktor Bojarowski).