Porażka po dobrym meczu

W swoim kolejnym spotkaniu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali z 5. drużyną III ligi, gr. I – Zniczem Biała Piska 2:4 (1:2). Do bramki rywali trafili Kamil Skrzęta oraz Aleksander Tomasz. Golkiperów „żółto-czarnych” z kolei pokonali Oskar Furst, Bartosz Gużewski, Maciej Famulak i Łukasz Trąbka.

W 5. minucie Mateusz Furman dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, najwyżej wyskoczył Bartosz Giełażyn, który głową posłał piłkę tuż obok bliższego słupka. Dwie minuty później Kamil Skrzęta uruchomił na prawej stronie boiska Damiana Glinkę. Po jego dośrodkowaniu futbolówka trafiła na dziesiąty metr do Łukasza Kuśnierza, ten oddał mocny strzał, ale świetnie obronił Adam Radzikowski. W 13. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Bartosz Gużewski, zagrał w tempo do Mateusza Jambrzyckiego, ten wpadł w pole karne, uderzył przy bliższym słupku, ale Marcin Marszałek zaliczył skuteczną obronę. Piętnaście minut później goście zdobyli gola. Andrzej Kosiński ograł Glinkę, dostrzegł nieobstawionego na linii pola karnego Oskara Fursta, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Drugiego gola Znicz zdobył w 41. minucie. Jacek Dzienis przerzucił futbolówkę na lewą stronę do Gużewskiego, ten minął naszych zawodników, wpadł w „szesnastkę” i precyzyjnym uderzeniem pokonał Marszałka. W kolejnej akcji Patryk Gondek podał do Jambrzyckiego, ten mu odegrał, lecz z bliskiej odległości nie zdołał pokonać mrągowskiego golkipera. W ostatniej akcji pierwszej połowy Radzikowski odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Skrzęta i silnym strzałem z lewej nogi umieścił w bramce.

Zaraz po przerwie mrągowianie stracili trzeciego gola. Kosiński szybko zagrał z wolnego do Macieja Famulaka, ten wbiegł w „szesnastkę”, oddał strzał, Adrian Orzeł popełnił błąd i piłka wpadła do bramki. W dalszej fazie tej części meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźnej sytuacji, gra toczyła się głównie w środkowej stefie boiska. W 70. minucie futbolówka uderzona z 30 metrów przez Piotra Wypniewskiego przeleciała nad poprzeczką. Chwilę potem Wypniewski dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, Mateusz Różowicz strzelał głową z bliskiej odległości tuż nad bramką. W 82. minucie dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Różowicz, wycofał futbolówkę do Kuśnierza, jego strzał został zablokowany, a dobitka Skrzęty była niecelna. W odpowiedzi piłka po uderzeniu Patryka Gondka trafiła w poprzeczkę. Sześć minut przed końcem meczu Kuśnierz podał w tempo do Różowicza, ten przeprowadził prawą stroną dynamiczną akcję, zagrał wzdłuż boiska do Aleksandra Tomasza, a ten pewnym strzałem pokonał Przemysława Masłowskiego. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do gości. Łukasz Trąbka otrzymał prostopadle zagranie, minął Orła i ustalił wynik meczu na 2:4.

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Adrian Orzeł) – 6. Damian Glinka (46, 69. Rafał Kudlak), 14. Wiktor Abramczyk (73, 5. Łukasz Michałowski), 5. Łukasz Michałowski (46, 3. Cezary Trzebiński), 15. Wojciech Żęgota (73, 6. Damian Glinka) – 11. Mateusz Barszczewski (73, 7. Aleksander Tomasz), 88. Piotr Wypniewski (73, 8. Kamil Skrzęta), 8. Kamil Skrzęta (46, 16. Piotr Błędowski), 9. Łukasz Kuśnierz, 2. Filip Wójcik – 7. Aleksander Tomasz (46, 99. Mateusz Różowicz).