Remis na zakończenie roku

Na zakończenie 2019 roku piłkarze Mrągowii Mrągowo zremisowali na wyjeździe z Olimpią II Elbląg 1:1 (1:0). Ostatnią bramkę dla „żółto-czarnych” w tym roku zdobył Piotr Wypniewski.

W 9. minucie z prawej strony Filip Wójcik podał do Dariusza Gołębiowskiego, ten zagrał w pole karne, gdzie Łukasz Kuśnierz przedłużył piłkę klatką piersiową do Piotra Wypniewskiego, a ten strzałem w bliższy róg pokonał Pawła Rutkowskiego. Pięć minut później futbolówka uderzona przez Patryka Wieliczkę trafiła w boczną siatkę. W odpowiedzi lewą stroną popędził Filip Wójcik, zagrał do Kuśnierza, jednak Rutkowski dobrze wyszedł z bramki i uchronił elblążan przed stratą gola. W 36. minucie źle piłkę we własnym polu karnym wybił Wojciech Żęgota, doszedł do niej Dawid Wierzba, uderzył przewrotką i Marcin Marszałek końcówkami palców wybił futbolówkę na róg.

Cztery minuty po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wieliczko mocno uderzył piłkę z rzutu wolnego, Marszałek sparował ją na poprzeczkę, po czym spadła wprost na głowę Wierzby, a ten posłał ją do pustej bramki. W 76. minucie Kuśnierz w tempo zagrał do Aleksandra Tomasza, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak nie zdołał pokonać Rutkowskiego. W ostatnich minutach meczu dwie dobre okazje mieli elblążanie, jednak dwukrotnie na ich drodze stał Marszałek. Najpierw obronił mocny strzał Daniela Morysa, a za chwilę uderzenie z 20 metrów Oskara Ryka.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek – 7. Dariusz Gołębiowski, 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski ŻK, 22. Wojciech Żęgota ŻK – 18. Piotr Dominik, 8. Kamil Skrzęta, 77. Piotr Wypniewski (83, 31. Piotr Błędowski), 10. Łukasz Kuśnierz, 11. Mateusz Barszczewski (69, 55. Aleksander Tomasz) – 2. Filip Wójcik.