Awans w tabeli Mrągowii

Piłkarze Mrągowii Mrągowo po golach Wiktora Abramczyka, Tomasza Gołębiowskiego (samobój), Mateusza Barszczewskiego i Dariusza Gołębiowskiego pokonali Błękitnych Orneta 4:0 (1:0) i awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

W 3. minucie Daniel Kogut zagrał piłkę do Mateusza Różowicza, ten zgrał ją głową do Michała Kurywczaka, który uderzył zza pola karnego tuż obok dalszego słupka. Dziesięć minut później futbolówkę w środkowej strefie boiska przejął Kamil Skrzęta, popędził z nią 30 metrów, podał do Łukasza Kuśnierza, jednak ten strzelił zbyt lekko i Bartosz Dzikowski pewnie interweniował. W 18. minucie Wojciech Żęgota zagrał z lewej strony boiska do Aleksandra Tomasza, ten jednak uderzył obok bramki. Pięć minut przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym Skrzęta z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. W ostatniej akcji pierwszej części gry Filip Wójcik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym zachował się Wiktor Abramczyk i strzałem głową umieścił ją w bramce.

W 48. minucie Mateusz Barszczewski wrzucił futbolówkę w „szesnastkę”, gdzie niefortunnie interweniował Tomasz Gołębiowski i strzałem głową wpakował ją do własnej bramki. W dalszej fazie tej części gry przewagę mieli mrągowianie, atakowali na bramkę gości, ale bez groźniejszych sytuacji bramkowych. Dopiero w 74. minucie Kurywczak dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej – najpierw po dośrodkowaniu z kornera Wójcika, a następnie po dobitce głową Abramczyka. Sześć minut później Kuśnierz zagrał do Barszczewskiego, ten zwiódł Koguta i pięknym strzałem w okienko zdobył trzeciego gola dla Mrągowii. Wynik meczu ustalił w 84. minucie Dariusz Gołębiowski, który wykorzystał podanie od Kuśnierza i pokonał Dzikowskiego. W końcówce w znakomitej sytuacji znalazł się Damian Glinka, jednak z bliska trafił wprost w bramkarza.

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek – 7. Dariusz Gołębiowski, 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski (90, 14. Filip Chorążewicz), 22. Wojciech Żęgota – 18. Piotr Dominik (28, 11. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta (82, 9. Maciej Kotarba), 77. Piotr Wypniewski (87, 4. Cezary Trzebiński), 10. Łukasz Kuśnierz, 2. Filip Wójcik (78, 31. Piotr Błędowski) – 55. Aleksander Tomasz (71, 6. Damian Glinka).