Juniorzy młodsi awansowali do I ligi

„Pierwsza liga, pierwsza liga Mrągowia!” – zgodnie zaśpiewali w szatni wszyscy zawodnicy „żółto-czarnych” po meczu na szczycie w II lidze juniora młodszego z Nakim II Olsztyn. Mrągowianie wygrali ze swoimi rywalami 2:1 (1:0) i zapewnili sobie promocję do ligi wyżej.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrych okazji do zdobycia bramki przez Mrągowie, jednak bramkarza rywali nie potrafili pokonać Zbigniew Wójcik, Dawid Łoskociński, Norbert Zalewski czy Dawid Krawczyk. W późniejszej fazie pierwszej części gry przewagę na boisku osiągnęli goście i dzięki świetnej postawie w bramce Karola Jośki „żółto-czarni” nie stracili gola. W 43. minucie dynamicznie prawą stroną popędził Zalewski zagrał do nieobstawionego Wójcika, a ten pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. 1:0. Na ławce rezerwowych euforia.

Druga połowa to dominacja przyjezdnych, ale nasi zawodnicy dzięki wielkiej woli walki, zaangażowaniu i determinacji dzielnie bronili dostępu do własnej sieci. Trener Marek Sosna zauważa brak sił w środku pola i wprowadza świeżego Gabriela Mazurka i to właśnie on w 84. minucie idealnie zagrywa do Jakuba Żbikowskiego, a ten pięknym strzałem z 16 metrów podwyższa wynik spotkania na 2:0. Rezerwowi szaleją, trener szaleje, licznie zgromadzeni kibice biją brawo naszym! W końcówce nieporozumienie bramkarza i jednego z naszych obrońców wykorzystuje przeciwnik i zmniejsza rozmiar porażki na 2:1.

Wybija 93. minuta sędzia Błażej Głowacki patrzy na zegarek i kończy spotkanie. Panuje euforia wśród naszych. Wyszarpaliśmy to! Ukłony! BRAWO MRĄGOWSKIE ŚWIRY!

Mrągowia: Karol Jośko ŻK – Szymon Obzejta, Kacper Lepa, Gracjan Bagiński, Patryk Zyśk – Dawid Krawczyk (90 Adrian Joć), Jakub Żbikowski, Szymon Kurta (63 Gabriel Mazurek ŻK), Dawid Łoskociński, Zbigniew Wójcik (69 Dawid Radziwanowski) – Norbert Zalewski ŻK (85 Kacper Ostaszewski).

Gorące podziękowanie ślemy do zarządu klubu za pomeczowy poczęstunek!

W euforii i na spontanie odbywa się także konferencja prasowa – zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=rPNql-asm0s