Jesień zakończona na podium

Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2023/24 piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z Jeziorakiem Iława 4:1 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Kacper Kłosowski (samobój), Łukasz Kuśnierz, Adam Słuchocki i Jakub Fronczak, dla rywali trafił Tomasz Sedlewski.


Przed meczem zarząd klubu na czele z prezesem Janem Łuńskim uhonorował zawodników, którzy w ostatnim czasie rozegrali 200. i 100. mecze w barwach Mrągowii – Kamila Skrzętę, Rafała Kudlaka, Eryka Koska, Wojciecha Żęgotę i Wiktora Bojarowskiego.


Już w 2. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Piotra Wypniewskiego przed szansą stanął Kamil Skrzęta, jednak piłka po jego strzale z głowy trafiła w poprzeczkę. Następnie dwadzieścia cztery minuty później „żółto-czarni” wyszli na prowadzenie. Futbolówkę na własnej połowie odzyskał Skrzęta, zagrał na prawo do Łukasza Kuśnierza, który zagrał piłkę w pole karne, tam przedłużył ją Adam Słuchocki, a ta niefortunnie trafiła w Kacpra Kłosowskiego, który posłał ją do własnej bramki. W 34. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony przez Kacpra Skoka do futbolówki doszedł Słuchocki, oddał strzał z głowy, ale tuż obok słupka. Sześć minuty później piłka uderzona przez Wypniewskiego zza pola karnego poleciała tuż obok bramki.


Drugą połowę „żółto-czarni” rozpoczęli od dobrej okazji Słuchockiego, jednak w ostatniej chwili napastnik mrągowian został zablokowany. W 52. minucie rajd prawą stroną boiska przeprowadził Olaf Gorczyca, wpadł w „szesnastkę”, po czym dograł do Kuśnierza, który strzałem z pięty pokonał Kacpra Włodarczyka. Sześć minut później dobrą interwencją popisał się Adrian Orzeł, broniąc piłkę po groźnym strzale z głowy Huberta Szramki. W odpowiedzi kolejną indywidualną akcję przeprowadził Gorczyca, jednak strzelił tuż obok słupka. W 66. minucie Jakub Fronczak zagrał w tempo do Słuchockiego, ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem w dalszy róg bramki zdobył trzeciego gola dla Mrągowii. Goście strzelili kontaktowego gola w 82. minucie. Błażej Turowski wrzucił piłkę w pole karne, a niepilnowany Tomasz Sedlewski strzałem z głowy umieścił ją w siatce. Trzy minuty później Fronczak z Przemysławem Rybkiewiczem rozegrali na krótko rzut rożny, po czym ten pierwszy wpadł w „szesnastkę”, oddał mocny strzał, ale Włodarczyk nie dał się pokonać. W 89. minucie Gorczyca zagrał w pole karne do Rybkiewicza, ten piętą wycofał piłkę Fronczakowi, który zwiódł obronę gości i strzelił do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 4:1.


Mrągowia rundę jesienną zakończyła na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów oraz ze stratą punktu do lidera – Polonii Lidzbark Warmiński.

  • Cieszymy się z naszego wyniku uzyskanego w rundzie jesiennej. Trzeba przyznać, że rundę zaczynaliśmy z dużymi kłopotami, nie do końca tak jak chcieliśmy. Później udało się podjąć kluczowe decyzje, które spowodowały, że zespół się konsolidował, czego efektem były zwycięstwa. W dobrych humorach spędzimy zimę, jednak jesteśmy świadomi swojej wartości i możliwości rozwoju. Na początku drugiej połowy był taki moment, że graliśmy sześcioma młodzieżowcami. Widać, że troszeczkę zmian w naszej drużynie zachodzi i to nie odbywa się ze stratą jakości. Za to co w meczu z Jeziorakiem zaprezentowali Adam, Kuba czy Olaf należą się brawa. Wydaje się, że z tych wszystkich młodych chłopaków, których mamy w zespole, będziemy mogli w przyszłości się tylko cieszyć. Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Byśmy chcieli może jeszcze pograć, jednak mamy mikrourazy i zawodnicy na pewno będą zadowoleni, że będą mogli w końcu odpocząć – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł – 80. Kacper Skok (90, 12. Piotr Telega), 94. Dawid Drzewiecki, 8. Kamil Skrzęta, 20. Kajetan Grudnowski (86, 14. Eryk Kosek), 22. Wojciech Żęgota ŻK (46, 44. Olaf Gorczyca) – 70. Łukasz Kuśnierz (78, 77. Wiktor Bojarowski), 11. Piotr Wypniewski (72, 16. Mateusz Szenfeld), 10. Mateusz Barszczewski ŻK, 18. Mateusz Skonieczka ŻK (46, 2. Jakub Fronczak) – 9. Adam Słuchocki (72, 7. Przemysław Rybkiewicz).


TABELA

PozycjaKlubMPkt
13077
23063
33054
43054
53052
63051
73047
83046
93041
103038
113033
123029
133027
143026
153024
163020