Mrągowia wygrywa w Bartoszycach

W swoim przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z grającą w klasie okręgowej Victorią Bartoszyce 5:1 (0:1). Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Wojciech Żęgota, Mateusz Barszczewski, Kacper Trypucki, Damian Mazurowski oraz trafienie samobójcze zaliczył Adrian Włodarczyk, dla bartoszyczan strzelił Paweł Gajkowski.


Po raz kolejny trener Mariusz Niedziółka nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, których w dalszym ciągu z gry wykluczają kontuzje, choroby i sprawy zawodowe. Na boisku, pierwszy raz od 4 sierpnia 2021 r., zobaczyliśmy natomiast Piotra Chmielewskiego, w sparingu z Victorią zagrał na nietypowej dla siebie pozycji – na środku obrony.


Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu naszego zespołu, w grze „żółto-czarnych” było dużo niedokładności, niecelnych zagrań i dośrodkowań, dużo przegranych pojedynków z przeciwnikiem. Warte odnotowania były dwa strzały, jednak oba niecelne – najpierw Dawida Pietkiewicza, a następnie zawodnika testowanego. Dopiero w 25. minucie mrągowianie przeprowadzili składną akcję. Eryk Kosek zagrał do Wiktora Bojarowskiego, ten w polu karnym dostrzegł Pietkiewicza, którego mocne uderzenie z prawej nogi na róg wybił Mateusz Rodak. Dwie minuty później Paweł Gajkowski ograł z prawej strony Mateusza Barszczewskiego, zszedł do środka boiska i pięknym strzałem z 25 metrów pokonał Adriana Orła.


Cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Damian Mazurowski dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Piotr Chmielewski i strzelił z głowy obok słupka. W 54. minucie Barszczewski zagrał diagonalnie do Mazurowskiego, ten w tempo podał do Wojciecha Żęgoty, który wpadł w pole karne i silnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Siedem minut później „żółto-czarni” objęli prowadzenie. Pietkiewicz podał do Barszczewskiego, który przebiegł z futbolówką 40 metrów, po czym strzelił precyzyjnie przy słupku i pokonał golkipera rywali. W 69. minucie Pietkiewicz zagrał w tempo do wbiegające w pole karne Bojarowskiego, jednak nasz skrzydłowy strzelił tylko w boczną siatkę. Pięć minut później Kosek dośrodkował piłkę z lewej strony boiska w „szesnastkę”, niefortunnie w polu karnym interweniował Adrian Włodarczyk, kierując futbolówkę głową do własnej bramki. W 82. minucie Barszczewski zagrał do Kacpra Trypuckiego, a ten ładnym strzałem w górny róg bramki podwyższył prowadzenie mrągowian. Wynik meczu na 5:1 ustalił trzy minuty później Damian Mazurowski, który po zagraniu od Pietkiewicza pewnym strzałem skierował piłkę do bramki.

W pierwszej połowie chłopaki sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz grali w piłkę. Widać było elementarne błędy techniczne, nieumiejętność przyjęcia piłki, popełnialiśmy szkolne błędy, mieliśmy niecelne podania i dośrodkowania. Nie poznawałem zespołu. Nie wiem, co się stało. Może wpływ miała na to nawierzchnia, ciut inna niż u nas. Nieważne, nie wyglądało to na początku dobrze. Z każdą minutą płynności było coraz więcej, jednak mieliśmy duże problemy ze stworzeniem sytuacji. Od początku drugiej połowy ruszyliśmy z wiarą i zaangażowaniem i to się przekuło. Sytuacji było dużo więcej, jakości dużo więcej, dokładności dużo więcej. Miało to przełożenie na bramki. Wierzę, że wyciągniemy dobre wnioski z pierwszej części gry i taka połowa już się nigdy nie powtórzy.

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że dzisiejszy skład był mocno eksperymentalny. To nie było zestawienie takie, jakbym sobie do końca wymarzył. Niektórzy mieli szansę, żeby się pokazać, żeby lepiej się zaprezentować. To dobra lekcja dla mnie i dla zawodników, żeby z tego wyciągnąć wnioski – mówił po sparingu trener Mariusz Niedziółka.


Mrągowia: Adrian Orzeł (46 Jakub Stachowiak) – 6. Damian Glinka (70, 8. Krzysztof Jaskólski), 56. Piotr Chmielewski (65, 4. Gracjan Bagiński), 31. Adam Bognacki, 22. Wojciech Żęgota (70, 66. Kacper Walendykiewicz) – 11. Eryk Kosek (46, 33. Damian Mazurowski), 10. Mateusz Barszczewski (82, 2. zawodnik testowany), 2. zawodnik testowany (69, 11. Eryk Kosek), 7. Dawid Pietkiewicz, 55. Wiktor Bojarowski (70, 44. Kacper Trypucki) – 66. Kacper Walendykiewicz (46, 15. Mahamadou Bah).


TABELA

PozycjaKlubMPkt
13077
23063
33054
43054
53052
63051
73047
83046
93041
103038
113033
123029
133027
143026
153024
163020