wiceLIDER

wiceLIDER IV ligi Mrągowia Mrągowo wygrał w meczu sparingowym z liderem tabeli – Mamrami Giżycko 2:0 (1:0). Gole dla „żółto-czarnych” zdobywali Wojciech Żęgota i Wiktor Abramczyk.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie sytuacji do zdobycia bramki. W 21. minucie Piotr Błędowski uderzył zbyt lekko z rzutu wolnego z 18 metrów i Karol Murawski nie miał problemów z interwencją. Dwie minuty później Rafał Kudlak dośrodkował piłkę z prawej strony boiska w pole karne, doszedł do niej Wiktor Abramczyk, jednak uderzył z głowy obok słupka. W 29. minucie Kudlak zagrał do Mateusza Barszczewskiego, ten oddał mocny strzał, który odbił bramkarz rywali, do piłki doszedł Eryk Kosek, jednak strzelił nad bramką. Siedem minut później „żółto-czarni” zdobyli gola. Kamil Skrzęta przejął futbolówkę w środkowej części boiska, popędził z nią w „szesnastkę” przeciwników, przy dograniu do Wojciecha Żęgoty przejął ją rywal, jednak skrzydłowy mrągowian odebrał mu piłkę i strzałem z prawej nogi pokonał Murawskiego. Tuż przed przerwą Michał Świderski przedarł się prawą stroną, oddał groźny strzał, ale dobra interwencja Marcina Marszałka uchroniła nasz zespół przed utratą gola.

W drugiej połowie Mrągowia zaczynała zyskiwać przewagę na boisku, dłużej utrzymując się przy piłce. W 57. minucie Piotr Błędowski idealnie dośrodkował z kornera do Abramczyka, który pięknym strzałem z woleja pokonał Adriana Bebłowskiego. Trzy minuty później Damian Glinka dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, doszedł do niej Dariusz Gołębiowski, lecz nie zdołał pokonać strzałem głową bramkarza rywali. W odpowiedzi futbolówka uderzona z rzutu wolnego z 17 metrów przez Arkadiusza Mroczkowskiego poleciała nad poprzeczką. W 71. minucie Kosek podał na wolne pole do Gołębiowskiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak świetną interwencją popisał się Bebłowski. Chwilę potem piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła wprost pod nogi Szymona Nakielskiego, ten huknął zza „szesnastki”, jednak tuż obok słupka. W 76. minucie Adam Bognacki idealnie wypatrzył na prawej stronie Glinkę, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Próba przelobowania Bebłowskiego okazała się niecelna. Tuż przed końcem meczu Adrian Orzeł dobrze poradził sobie z mocnym strzałem za pola karnego Damiana Mazurowskiego.

Mimo trudnych warunków można było zobaczyć dzisiaj naprawdę kilka fajnych rzeczy. Przede wszystkim byliśmy dobrze zorganizowani i to jest naprawdę wielki plus. Łatwiej dzisiaj było się bronić niż atakować i troszeczkę rządził przypadek. Potrafiliśmy to bardziej wykorzystać. Na pewno trzeba szanować, że z takim przeciwnikiem jak Mamry, nie straciliśmy bramki, jakie warunki by to nie były, to jest to duży plus. Przeciwnik to klasowy zespół, potrafiący grać w piłkę. My potrafiliśmy się im przeciwstawić i z tego jesteśmy zadowoleni. Zachowujemy chłodne głowy, dalej ciężko pracujemy i przygotowujemy się do ligi – mówił trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Adrian Orzeł) – 8. Kamil Skrzęta, 4. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski – 19. Eryk Kosek (46, 15. Szymon Nakielski), 16. Adam Bognacki, 3. Piotr Błędowski (57, 13. Rafał Kudlak), 2. Wojciech Żęgota (71, 10. Mateusz Barszczewski) – 13. Rafał Kudlak (29, 6. Damian Glinka), 7. Dariusz Gołębiowski, 10. Mateusz Barszczewski (62, 19. Eryk Kosek).