Niedziółka: Szkoda, że jest nas tak mało

Po pierwszym po powrocie od czasów pandemii meczu sparingowym Mrągowii Mrągowo rozmawialiśmy z trenerem Mariuszem Niedziółką.

Tęskniliśmy za graniem w piłkę.
– No tak, wszyscy byli utęsknieni. Cieszę się, że rozegraliśmy ten mecz. Szkoda, że nie w Mrągowie, ale zagraliśmy też na świetnej murawie w Węgorzewie. Myślę, że chłopaki mieli wielką przyjemność z grania. Powrót do gry, po takiej prawie trzymiesięcznej przerwie, jest najważniejszy. Wynik był sprawą drugorzędną. W naszej grze było dużo mankamentów, ale niewiele trenowaliśmy. W obecnej chwili trening jest bardziej podtrzymujący, żeby chłopaki nie opadli zupełnie z formy, więc co do jakości gry jest dużo zastrzeżeń. Trzeba się cieszyć, że mecz odbył się bez kontuzji. Szkoda, że jest nas tak mało. Tylko czterech obrońców miałem na wymianę. Po przerwie wymieniłem całą linię obrony, a reszta zmian to była rotacja. Musimy popracować i nad formą i nad uzupełnieniem składu, bo wyraźnie jest nas mało.

Obrońcy pokazali, że potrafią strzelać bramki.
– Troszeczkę inaczej zaczęliśmy pod koniec grać, więc daliśmy większą możliwość wchodzenia obrońcom w pole karne i zostało to przez nich wykorzystane. Wiktor i Rafał już wcześniej pokazywali, że mają dużą chęć na strzelanie bramek, więc to nie jest żadna nowość. To samo Maciek, który już nawet w lidze strzelał. Dzisiaj można było tak zrobić, cieszę się i gratuluję, że tak wyszło.

Jak trener oceni zespół pod względem motorycznym?
– Widać było, że nie jest to apogeum formy. Końcówka pierwszej połowy, stanęliśmy trochę, pierwsza zadyszka nas złapała. Nie potrafiliśmy zareagować na proste akcje wyprowadzane przez przeciwnika. Długa piłka, łatwo nas mijali, nie było doskoku. Jest to wina tego, że nie do końca była siła do biegania. Nie oczekiwałem też cudów w pierwszym sparingu po pięciu odbytych treningach. Tym bardziej, że to nie były najcięższe treningi, tylko adaptacja.

Jakie plany przed drużyną na najbliższe tygodnie?
– Trenujemy jeszcze przez dwa tygodnie. Dwa razy w tygodniu plus sparing. Za tydzień prawdopodobnie w piątek zagramy z Orlętami Reszel, a na ostatni tydzień umówiliśmy się z Tęczą Biskupiec. I to jest wszystko. Później nastąpi dwutygodniowa przerwa. Od 6 lipca planujemy już ostro ruszyć do pracy, żeby przygotować się do sezonu.

fot. https://www.facebook.com/GroundhoppingWarmiaiMazury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TABELA

PozycjaKlubMPkt
12768
22756
32750
42748
52746
62644
72743
82742
92637
102637
112730
122727
132723
142720
152719
162618