Po zakończeniu sezonu III ligi i odpadnięciu ŁKS Łomża w barażach o II ligę sytuacja stała się znacznie bardziej przejrzysta. Najważniejsza konsekwencja jest jedna: GKS Wikielec nie utrzymał się w III lidze i dołączył do grona spadkowiczów.
Kiedy poznamy ostateczne rozstrzygnięcia?
Aby definitywnie określić liczbę spadkowiczów z IV ligi, trzeba poczekać na zakończenie baraży o awans do III ligi.
Dopiero wtedy będzie wiadomo:
- czy IV liga zwolni jedno dodatkowe miejsce,
- ile drużyn spadnie bezpośrednio,
- które miejsca będą oznaczały udział w barażach o utrzymanie,
- a które zapewnią pozostanie w lidze bez dodatkowych meczów.
Podsumowanie
Po odpadnięciu ŁKS Łomża z baraży o II ligę:
- spadają zarówno Znicz Biała Piska, jak i GKS Wikielec,
- podstawowy scenariusz zakłada 3 bezpośrednie spadki i 2 miejsca barażowe w IV lidze,
- jeśli wicemistrz IV ligi awansuje do III ligi, liczba bezpośrednich spadków zmniejszy się do 2, natomiast liczba miejsc barażowych pozostanie bez zmian (2).
To właśnie baraże o III ligę są obecnie jedynym elementem, który może jeszcze wpłynąć na ostateczny układ strefy spadkowej.























