Dzień: 2026-05-27

Walka trwa do końca

W sobotę (30 maja) o godzinie 13:00 Mrągowia Mrągowo zagra na wyjeździe z GKS-em Stawiguda.

Gospodarze nie mają już nic do ugrania – po porażce w ubiegłym tygodniu z rezerwami Olimpii Elbląg stracili szanse na utrzymanie. Dotychczas zdobyli 9 punktów, na co składają się dwie wygrane, trzy remisy oraz aż 22 porażki. Warto jednak podkreślić, że większość swojego dorobku GKS wywalczył w rundzie wiosennej. Drużyna ze Stawigudy pokonała Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie, a także urwała punkty wyżej notowanym rywalom – Granicy Kętrzyn oraz Polonii Lidzbark Warmiński. Szczególnie remis z jednym z kandydatów do awansu pokazuje, że zespół ze Stawigudy potrafi być bardzo niewygodnym przeciwnikiem i nie można go lekceważyć. Przed meczem z Mrągowią gospodarze otrzymali dodatkowe wzmocnienie – do składu wraca najlepszy strzelec drużyny, autor 10 bramek – Bartłomiej Piórkowski, który reprezentował Polskę podczas mistrzostw Europy w Socca.

Zawodnikami klubu ze Stawigudy są – wychowanek naszego klubu oraz wieloletni kapitan Kamil Skrzęta oraz wypożyczony z Mrągowii Dawid Drzewiecki.

„Żółto-czarni” wciąż zachowują matematyczne szanse na utrzymanie w IV lidze. Zawodnicy Mrągowii doskonale zdają sobie sprawę, że tylko pełna pula pozwoli podtrzymać nadzieje na pozostanie w lidze. Kluczowe będą nie tylko umiejętności, ale również determinacja, charakter i odpowiednie podejście mentalne. Drużyna musi od pierwszego gwizdka narzucić swoje warunki gry i pokazać, że nadal wierzy w realizację celu.