Niedosyt?

Mrągowia Mrągowo zremisowała w wyjazdowym meczu 17. kolejki forBET IV ligi ze Zniczem Biała Piska 1:1 (1:0). Gola dla „żółto-czarnych” strzelił Jakub Fronczak, rywale odpowiedzieli trafieniem Bartosza Giełażyna.

W 10. minucie Nazar Malinowśkyj zszedł z lewej strony do środka boiska, oddał mocny strzał z 20 metrów, ale świetnie w mrągowskiej bramce spisał się Adrian Orzeł. Osiem minut później minimalnie nad poprzeczką uderzył Kacper Sylwisty. W 21. minucie Marcin Fiedorowicz odebrał piłkę Erykowi Koskowi, zagrał do Bartosza Giełażyna, który uderzył futbolówkę przy bliższym słupku, ale po raz kolejny dobrze spisał się Orzeł. Dwie minuty później mrągowski golkiper świetnie zagrał do Olafa Gorczycy, ten uruchomił na prawej stronie Jakuba Fronczaka, ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem w dalszy róg pokonał Dominika Kąkolewskiego. W odpowiedzi futbolówka po strzale z głowy przez Giełażyna poleciała obok bramki. Mrągowianie w 38. minucie przeprowadzili świetną akcję, Łukasz Kuśnierz podał do Piotra Wypniewskiego, ten zagrał do Mateusza Skonieczki, jednak zabrakło milimetrów i piłka poleciała tuż obok słupka. Chwilę później futbolówka po strzale zza pola karnego Mariusza Rutkowskiego trafiła w boczną siatkę.

W 53. minucie Arkadiusz Mroczkowski sfaulował w środku pola Kuśnierza i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę, od tego momentu „żółto-czarni” grali w przewadze jednego zawodnika. Chwilę później Kajetan Grudnowski zagrał pod nogi Giełażyna, a ten silnym strzałem doprowadził do wyrównania. Od tego momentu zdecydowaną przewagę na boisku mieli „żółto-czarni”, jednak rywalem stanęli nisko, broniąc się już całą drużyną na własnej połowie, licząc tylko na kontry. Mrągowia nie znalazła sposobu, żeby przebić się przez zasieki rywali i spotkanie zakończyło się remisem.

• Podarowaliśmy prezent w postaci punktu dla rywali, więc pozostaje niedosyt. Graliśmy przyzwoicie 60 minut fajnego meczu, realizowaliśmy założenia. Pogubiliśmy się jak zaczęliśmy grać w przewadze – 11 na 10, co jest dla mnie niepojęte. Nie rozumiem tego. To, co graliśmy przez ostatnie pół godziny, było fatalne. Trzeba się cieszyć, że po jednej z kontr nie straciliśmy bramki, bo może sytuacji wielkich Znicz nie miał, natomiast nasze straty były takimi, które nie powinny mieć miejsca. Trenujemy dwa miesiące, mamy grać skrzydłami, mamy oskrzydlać, nagle się okazuje, że niektórzy kolejny raz nie wytrzymują presji. To jest problem. Problem oczekiwań – naszych, zarządu, nie wiem kogo jeszcze. Niektórzy na boisku popełniają niezrozumiałe błędy. W okresie przygotowawczym wyglądało to super, bo było luźno i nie było presji, a teraz się okazało, że proste zagranie, które wykonywaliśmy, nagle go nie robimy. Nie można tego wytłumaczyć niczym innym niż głową. Musimy nabrać pewności siebie, potrzebne jest nam zwycięstwo, aby się przełamać, żeby zacząć grać płynnie i to co chcemy. Trzeba szanować ten punkt, bo przed meczem pewnie byśmy wzięli go w ciemno, natomiast teraz… – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 44. Olaf Gorczyca, 14. Eryk Kosek, 10. Mateusz Barszczewski, 20. Kajetan Grudnowski, 22. Wojciech Żęgota – 2. Jakub Fronczak (68, 6. Przemysław Rybkiewicz), 6. Mariusz Rutkowski, 11. Piotr Wypniewski (78, 63. Mateusz Szenfeld), 70. Łukasz Kuśnierz ŻK – 77. Mateusz Skonieczka ŻK (86, 9. Adam Słuchocki).

Możliwość komentowania została wyłączona.