Zawód na inaugurację wiosny

Za piłkarzami Mrągowii Mrągowo nieudana inauguracja rundy rewanżowej. „Żółto-czarni” przegrali na własnym boisku z Romintą Gołdap 0:3 (0:1).

Pierwszą okazję w meczu stworzyli goście. Konrad Radzikowski otrzymał długą piłkę z linii defensywy, wpadł w pole karne, po czym z jego mocnym uderzeniem poradził sobie Adrian Orzeł. W 11. minucie przed doskonałą okazją stanął Adam Słuchocki, jednak mają przed sobą pustą bramkę, strzelił z 16 metrów nad poprzeczką. Dwanaście minut później Kamil Skrzęta stracił piłkę 30 metrów przed własną bramką, ta trafiła na prawo do Pawła Adamca, który dośrodkował w pole karne, akcję zamknął Kacper Walendykiewicz i strzałem z woleja pokonał Orła. W odpowiedzi „żółto-czarni” mieli trzy okazje. Najpierw po dograniu od Wojciecha Żęgoty Jakub Fronczak z bliskiej odległości trafił w Andrzeja Szyszko. Chwilę później ten sam zawodnik strzelił tuż nad poprzeczką, a w 32. minucie golkiper rywali zaliczył świetną interwencję po mocnym strzale zza pola karnego Mariusza Rutkowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy z możliwych sposobów, bowiem już osiem minut po wznowieniu gry mrągowianie przegrywali 0:2. Dawid Paszkowski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, przy dużej bierności defensywy, Orzeł zdołał jeszcze wybić piłkę lecącą do bramki, jednak przy dobitce z bliskiej odległości Mateusza Kułaka był bezradny. Od tego momentu goście mocno cofnęli się do obrony, licząc na kontry i szybkiego z przodu Konrada Radzikowskiego. W 60. minucie Mateusza Skonieczka znalazł się w dobrej sytuacji, jednak Szyszko dobrą interwencją uchronił swój zespół przed stratą gola. Sześć minut później futbolówka uderzona z 20 metrów przez Paszkowskiego trafiła w poprzeczkę. Następnie przed szansami stanęli Skonieczka i Przemysław Rybkiewicz, jednak bez pozytywnego rezultatu. Tuż przed końcem Orzeł dobrze interweniował po mocnym strzale Pawła Fajkowskiego. W ostatniej akcji meczu rywale przyjęli piłkę po złym zagraniu Dawida Drzewieckiego, futbolówka trafiła do Paszkowskiego, który zwiódł Eryka Koska i dość szczęśliwie pokonał mrągowskiego bramkarza.

Warto zaznaczyć, że debiut w mrągowskim zespole w rozgrywkach IV ligi zaliczył 15-letni Damian Sobiech.

• Nie udźwignęliśmy ciężaru inauguracji. Widać było, że nie graliśmy tego, co sobie założyliśmy i tego co prezentowaliśmy w meczach sparingowych. Mentalnie nie daliśmy rady. Piłka nożna to przede wszystkim bramki, my swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy, goście to zrobili. Po naszym ewidentnym błędzie strzelili gola i sobie ten mecz ustawili. Grali nisko i czekali na kontry. Niestety, ale po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy problem z piłkami kopanymi za plecy, nie potrafimy się ustawić, mimo tego że to ćwiczymy. Zabrakło determinacji. Możemy sobie pozwolić na wszystko, ale nie na to, że odpuścimy na własnym boisku. Końcówka wyglądała bardzo słabo, musimy z tego wyciągnąć wnioski. Czekają nas kolejne mecze, runda się dopiero rozpoczęła. Wszystko w naszych sercach i głowach, aby się z tego podnieść, bo nikt za darmo nam trzech punktów nie da. Może to, że dobrze nam szło w sparingach niektórych to uśpiło. Wydawało się, że będzie łatwo.

• Rominta to bardzo doświadczona drużyna i to było widać na boisku. Ich doświadczony bramkarz wybronił im spotkanie w pierwszej połowie. Zagrali bardzo pragmatycznie, ustawili się nisko, czekali na kontry, po naszym błędzie strzelili bramkę i później tak naprawdę już nic nie musieli. Błąd przy stałym fragmencie, później kontra. Mecz załatwiony. My atakowaliśmy całe 90 minut, ale nie robiliśmy tego, co powinniśmy robić i to jest klucz do tego, że wyszło jak wyszło – podsumował spotkanie trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł ŻK – 44. Olaf Gorczyca (90, 18. Damian Sobiech), 14. Eryk Kosek ŻK, 8. Kamil Skrzęta ŻK, 20. Kajetan Grudnowski, 22. Wojciech Żęgota (78, 94. Dawid Drzewiecki) – 2. Jakub Fronczak (66, 7. Przemysław Rybkiewicz), 11. Piotr Wypniewski (46, 63. Mateusz Szenfeld), 6. Mariusz Rutkowski, 70. Łukasz Kuśnierz – 9. Adam Słuchocki (46, 77. Mateusz Skonieczka).

Możliwość komentowania została wyłączona.