Mrągowia lepsza od DKS-u

Mrągowia Mrągowo wygrała w wyjazdowym meczu IV ligi z DKS-em Dobre Miasto 4:1 (1:0). Do bramki rywali trafili Mateusz Barszczewski oraz trzykrotnie Przemysław Rybkiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej okazji bramkowej. W 16. minucie Przemysław Rybkiewicz zagrał do Mateusza Barszczewskiego, a ten pięknym strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w siatce. Kolejną dobrą okazję oglądaliśmy w 40. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony przez Wojciecha Żęgotę nad poprzeczką futbolówkę z głowy uderzył Rybkiewicz. Chwilę później z dystansu strzelił Wiktor Bojarowski, ale pewnie obronił Bartosz Dzikowski.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Mariusza Niedziółki. Kacper Skok przejął piłkę z prawej strony boiska, następnie Eryk Kosek zagrał do Łukasza Kuśnierza, który odegrał do Rybkiewicza, a ten mocnym strzałem z około 20 metrów umieścił futbolówkę w bramce. W 65. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Barszczewski, zagrał wzdłuż pola karnego, a futbolówkę z bliskiej odległości do bramki skierował Rybkiewicz. DKS odpowiedział w dziesięć minut później bramką z bliskiej odległości Michała Bendyka. Wynik meczu na 4:1 dla „żółto-czarnych” ustalił w 80. minucie Rybkiewicz, który wykorzystał zagranie od Jakuba Wachowskiego.

• Wynik jest bardzo dobry dla nas. Myślę, że gra mogła być lepsza. Ale wydaje mi się, że zmierzamy w dobrą stronę. Brakuje jeszcze trochę spokoju i poszanowania piłki, za dużo było niedokładności. Natomiast wiedzieliśmy, że najważniejsze będą fazy przejściowe i my z tego chaosu trochę lepiej wyszliśmy. Po bramce na 1:0 bardziej kontrolowaliśmy sytuacje na boisku, przy 2:0 było już spokojniej. Mogliśmy czekać na swoje sytuacje, które się z przodu tworzyły. Szkoda straconej bramki, bo bardzo pasywnie się zachowaliśmy i zbyt prosto ją straciliśmy. I nad tymi elementami musimy pracować, do tego musimy zachować więcej spokoju i koncentracji w grze obronnej – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 21. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek, 94. Dawid Drzewiecki, 8. Kamil Skrzęta, 22. Wojciech Żęgota – 2. Kacper Skok, 11. Piotr Wypniewski (74, 63. Jakub Wachowski), 10. Mateusz Barszczewski, 70. Łukasz Kuśnierz (88, 12. Piotr Telega), 77. Wiktor Bojarowski (67, 6. Damian Glinka) – 7. Przemysław Rybkiewicz (83, 16. Kacper Trypucki).

Możliwość komentowania została wyłączona.