Z piekła do nieba przy Mrongowiusza

Po pełnym emocji spotkaniu Mrągowia Mrągowo wygrała z Polonią Iłowo 4:3, mimo to, że do 66. minuty „żółto-czarni” przegrywali 0:3. Gole w tym meczu dla mrągowskiego zespołu zdobyli Przemysław Rybkiewicz, Łukasz Kuśnierz (dwa) oraz Kamil Skrzęta.

W 8. minucie Kamil Skrzęta zagrał dłuższą piłkę do Przemysława Rybkiewicza, ten w polu karnym minął bramkarza rywali, po czym zagrał wzdłuż bramki, jednak żaden z mrągowskich zawodników nie doszedł do futbolówki i goście zdołali wybić ją na korner. Chwilę potem po zagraniu od Kacpra Skoka, Rybkiewicz ubiegł Huberta Stryjka i skierował piłkę do bramki. Sędzia Wojciech Trochim wskazał na środek boiska, jednak po sygnalizacji sędziego asystenta zmienił swoją decyzję i… odgwizdał faul na bramkarzu rywali. W 16. minucie kolejną dobrą okazję miał Rybkiewicz, jednak strzelił minimalnie obok słupka. Chwilę potem Stryjek dobrze interweniował po uderzeniu Jakuba Wachowskiego. W 20. minucie Dominik Lemanek oddał strzał na bramkę z rzutu wolnego, Adrian Orzeł intuicyjnie wybronił piłkę, która została wybita poza pole karne. Doszedł do niej Ransom Akangmba i precyzyjnym strzałem umieścił w siatce. Następnie dwie świetne okazje miał Rybkiewicz, jednak za pierwszym razem strzelił tuż obok bramki, a w kolejnej sytuacji trafił w bramkarza. W 44. minucie rozpędzony Rybkiewicz wpadł w „szesnastkę” rywali, oddał mocny strzał, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla „żółto-czarnych”, bowiem w przeciągu dziesięciu minut mrągowianie stracili dwa gole. Najpierw po błędzie mrągowskiej defensywy futbolówkę na 20 metrze przejął Akangmba, po jego mocnym strzale Orzeł sparował piłkę wprost pod nogi Michał Rynkowskiego, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki z bliskiej odległości. Następnie po dośrodkowaniu Lemanka z rzutu wolnego, mrągowskich defensorów uprzedził Jakub Wydra i z bliska od poprzeczki skierował futbolówkę do siatki. W 57. minucie Orzeł uchronił mrągowski zespół przed stratą kolejnego gola, broniąc uderzenie z 5 metrów Lemanka. Dziewięć minut później Łukasz Kuśnierz uruchomił na prawej stronie Kacpra Skoka, ten wpadł w pole karne, dograł do Rybkiewicza, a ten wreszcie znalazł sposób na Stryjka i strzelił swojego osiemnastego gola w obecnej kampanii. W 71. minucie Kuśnierz przejął piłkę na 25 metrze, podał do Skoka, który dograł do Damiana Glinki. Ten dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Kuśnierz i pokonał golkipera rywali. Trzy minuty później w „szesnastce” rywali faulowany był Wiktor Bojarowski i sędzia wskazał na „wapno”. Strzał Kuśnierza z „jedenastki” obronił Styjek, jednak przy dobitce był bezradny. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Kuśnierz wrzucił futbolówkę w pole karne, doszedł do niej Kamil Skrzęta – i tak jak w poprzednim spotkaniu z Iłowem u siebie – zadał ostateczny cios.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł – 2. Kacper Skok, 94. Dawid Drzewiecki ŻK, 8. Kamil Skrzęta ŻK, 22. Wojciech Żęgota – 63. Jakub Wachowski (67, 6. Damian Glinka), 10. Mateusz Barszczewski, 11. Piotr Wypniewski, 70. Łukasz Kuśnierz (90, 16. Kacper Trypucki), 77. Wiktor Bojarowski (90, 12. Piotr Telega) – 7. Przemysław Rybkiewicz.

Możliwość komentowania została wyłączona.