Trzy punkty dopisane w Barczewie

Mrągowia Mrągowo wygrała w wyjazdowym meczu 21. kolejki IV ligi z Pisą Barczewo 3:1 (2:0). Gole dla „żółto-czarnych” strzelili Wiktor Bojarowski, Kacper Skok oraz z rzutu karnego Łukasz Kuśnierz, dla rywali trafił Jakub Chludziński.

W 6. minucie Olaf Gorczyca dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, doszedł do niej Yūdai Nawate i uderzył z głowy obok słupka. Chwilę później zobaczyliśmy pierwszego gola. Łukasz Kuśnierz zagrał na prawo do Szymona Kucharzewskiego, ten odegrał do Wiktora Bojarowskiego, który strzałem z 16 metrów przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. W 27. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Jakub Bałdyga, jednak chybił i piłka poleciała nad poprzeczką. W następnej akcji dobrą interwencją po strzale Seiya Nakamury zaliczył Adrian Orzeł. W 35. minucie Adam Bognacki dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, tam Kacper Skok uprzedził bramkarza gospodarzy i skierował głową futbolówkę do bramki. Cztery minuty później Konstanty Karkulowski dobrze interweniował po uderzeniu z rzutu wolnego przez Kuśnierza.

Pięć minut po przerwie futbolówka uderzona z głowy przez Michała Jerucia przeleciała obok słupka. W 54. minucie gospodarze wykorzystali błąd mrągowskiej defensywy i Jakub Chludziński płaskim strzałem z 16 metrów pokonał Orła. W dalszej części drugiej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, było dużo walki i mało sytuacji bramkowych. W 70. minucie Jeruć sfaulował w „szesnastce” Kuśnierza i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą „jedenastki” był sam poszkodowany, a piłka po jego strzale poleciała w okienko bramki.

• Pisa ostatnio pokazała, że w każdym meczu daje z siebie wszystko, dwa ostatnie spotkania mieli wygrane, więc zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudny mecz i taki właśnie był. Widać, że poprawili sporo w swojej grze i to nie jest już ta sama drużyna, co na jesieni. Dobrze weszliśmy w mecz, bo mimo początkowej przewagi Pisy, szybko strzeliliśmy gola i uspokoiliśmy grę. Kontrolowaliśmy to co działo się na boisku. Zdobyliśmy drugiego gola przed przerwą i mogłoby się wydawać, że spotkanie jest już „ustawione”. Chyba zawodnicy, jednak za bardzo w to uwierzyli i mimo, że w szatni powiedzieliśmy sobie, że od początku drugiej połowy musimy być skoncentrowani, bo gospodarze ruszą, to wyglądaliśmy słabo. Dopiero po stracie gola zaczęliśmy reagować. Był to mecz walki, boisko do końca nie pomagało w grze, ale też ubytki z jednej i drugiej strony powodowały, że spotkanie rozgrywało się w wolicjonalnych elementach. Cieszę się, że chłopaki sprostali, brawa dla nich, bo praktycznie cały czas gramy „gołą” jedenastką. Mam nadzieję, że w końcu zawodnicy zaczną wracać, a nie tylko wypadać – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 26. Adrian Orzeł – 2. Kacper Skok, 94. Dawid Drzewiecki, 10. Mateusz Barszczewski, 22. Wojciech Żęgota ŻK – 12. Szymon Kucharzewski (68, 6. Jakub Wachowski), 14. Eryk Kosek ŻK, 18. Adam Bognacki, 70. Łukasz Kuśnierz (80, 16. Kacper Trypucki) – 7. Przemysław Rybkiewicz.

Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik – Kamil Skrzęta.