Smutna sobota w Giżycku

Giżycko pozostaje niezdobyte przez drużynę trenera Mariusza Niedziółki. W meczu 19. kolejki IV ligi „żółto-czarni” ulegli Mamrom 2:3 (0:3). Gole dla naszej drużyny strzelili Kacper Skok i Łukasz Kuśnierz (z rzutu karnego), dla przeciwników trafiali – dwukrotnie Dmitrij Bajduk oraz Krystian Sadocha.

Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy z możliwych sposobów, bowiem już po trzech minutach mrągowianie przegrywali 0:1. Akcję lewą stroną przeprowadził Wojciech Kuriata dograł do nieobstawionego w „szesnastce” Dmitrija Bajduka, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. W 17. minucie było już 0:2. Tym razem do mrągowskiej bramki trafił Krystian Sadocha. W kolejnych minutach gospodarze mieli trzy dobre sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam z Piotrem Sznarem Krystian Wiszniewski strzelił obok bramki, następnie futbolówka po uderzeniu przez Pawła Drażbę trafiła w słupek, a w 33. minucie dobra interwencja mrągowskiego golkipera po strzale Drażby uchroniła zespół przed stratą gola. W 43. minucie mrągowianie oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywali, jednak futbolówkę po strzale Dawida Drzewieckiego pewnie złapał Patryk Kleczkowski. Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził Kuriata, wycofał piłkę do Bajduka, a ten strzałem w dalszy róg z 15 metrów pokonał Sznara.

W drugiej połowie „żółto-czarni” zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na boisku. W 58. minucie po świetnej akcji przed szansą na bramkę stanął Przemysław Rybkiewicz, jednak świetną interwencję zaliczył Kleczkowski. Osiem minut później Eryk Kosek zagrał piłkę wzdłuż bramki, akcję zamykał Wiktor Bojarowski, jednak futbolówka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W 72. minucie Bojarowski ograł Jacka Rutkowskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak strzelił zbyt lekko i golkiper rywali go zatrzymał. Dwie minuty później po zagraniu od Mateusza Barszczewskiego Kacper Skok z bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką. Chwilę potem po zagraniu od Adama Bognackiego w dobrej sytuacji znalazł się Rybkiewicz, ale po raz kolejny świetnie w bramce spisał się Kleczkowski. W 84. minucie mrągowianie strzelili gola za sprawą Skoka, który po dośrodkowaniu od Łukasza Kuśnierza skierował futbolówkę do siatki po strzale z głowy. W doliczonym czasie gry sędzia wskazał na „wapno”, gdyż uznał, że Kleczkowski sfaulował w „szesnastce” Skoka. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Kuśnierz.

• Jestem niezadowolony, bo mam przeświadczenie, że drużyna gospodarzy była w naszym zasięgu. Gdybyśmy dobrze realizowali plan na ten mecz, myślę, że byłoby to do wykonania. Bardzo źle weszliśmy w spotkanie, nie chce nikogo obrażać, ale graliśmy bardzo miękko, zostawialiśmy dużo przestrzeni, podejmowaliśmy złe decyzje w defensywie, czego konsekwencją było to, że Mamry bardzo łatwo odbierały nam piłkę i wyprowadzały kontry. Strzelili jedną bramkę, za chwilę drugą i zaczęło nam brakować wiary. Wkradały się kolejne błędy. Wydawało się, że wynik 0:2 utrzymamy do przerwy i będziemy mogli cokolwiek pozmieniać i przemówić do głów piłkarzy. Jednak przed przerwą straciliśmy kolejną bramkę i było już bardzo ciężko. Od 60. minuty mecz się odwrócił – okazało się, że możemy, że zawodnicy zaczęli realizować założenia. Znaliśmy słabsze strony przeciwnika, ale dopiero od 60. minuty zaczęliśmy je wykorzystywać i stwarzać sobie seryjnie sytuacje. Za nim zdobyliśmy bramkę na 1:3, to mieliśmy kilka sytuacji. Oczywiście gospodarze mieli też swoje okazje, mogli „domknąć” mecz. Jakbyśmy szybciej zdobyli bramkę kontaktową, to mam wrażenie, że moglibyśmy gospodarzy dopaść – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 33. Piotr Sznar – 2. Kacper Skok ŻK, 14. Eryk Kosek, 10. Mateusz Barszczewski ŻK, 22. Wojciech Żęgota ŻK – 12. Szymon Kucharzewski (46, 6. Jakub Wachowski), 70. Łukasz Kuśnierz, 18. Adam Bognacki, 80. Mateusz Skonieczka (27, 94. Dawid Drzewiecki) – 7. Przemysław Rybkiewicz ŻK.

Możliwość komentowania została wyłączona.