Mrągowia rozbita w Kętrzynie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w wyjazdowym spotkaniu IV ligi z Granicą Kętrzyn 1:4 (1:1). Honorowego gola dla „żółto-czarnych” strzelił Adrian Morawski.

Pierwszy groźny strzał oddał w 3. minucie Piotr Błędowski, ale dobrze w bramce gospodarzy interweniował golkiper. Szenaście minut później Mateusz Papliński wybił piłkę z własnego pola karnego do przodu, przed własną „szesnastką” błąd popełniła mrągowska defensywa, który wykorzystał Marcin Spirydon i posłał futbolówkę do pustej bramki. Odpowiedź „żółto-czarnych” przyszła natychmiastowo. Adrian Morawski odzyskał piłkę na własnej połowie, po czym popędził za akcją i wykorzystał dobre dogranie od Przemysława Rybkiewicza, zdobywając bramkę strzałem z głowy. W 41. minucie futbolówka po strzale Wiktora Bojarowskiego przeleciała nad poprzeczką.

Granica drugiego gola strzeliła w 54. minucie. Po raz kolejny Papliński wykopał piłkę daleko od własnej bramki, trafiła ostatecznie do Marcina Swachy-Socka, który dograł ją z prawej strony boiska do niepilnowanego Spirydona, a ten strzałem w dalszy róg pokonał Adriana Orła. Dwie minuty później golkiper mrągowian dobrze interweniował po mocnym strzale z rzutu wolnego Kamila Zawalicha. W 65. minucie Rybkiewicz dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, doszedł do niej Kamil Skrzęta, oddał strzał z głowy, który wybronił Papliński. Piłka jeszcze spadła pod nogi Eryka Koska, ale ten w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi Swacha-Sock zza pola karnego uderzył tuż obok słupka. W 74. minucie Swacha-Sock ograł Skrzęte, po czym dograł do niepilnowanego Tomasza Bobrowskiego, którym mocnym strzałem pokonał Orła. Dziesięć minut później po kolejnym wybiciu defensywy rywali, futbolówka trafiła do Bobrowskiego, który zagrał wzdłuż bramki do Patryka Polichy, a ten z bliskiej odległości strzelił czwartego gola dla kętrzynian. W 88. minucie piłka po uderzeniu z ponad 30 metrów z rzutu wolnego przez Zawalicha trafiła w poprzeczkę.

Mrągowia: 1. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek, 8. Kamil Skrzęta, 9. Adrian Morawski ŻK, 10. Mateusz Barszczewski, 2. Kacper Skok (74, 15. Dawid Drzewiecki) – 99. Mateusz Skonieczka (79, 22. Wojciech Żęgota), 31. Piotr Błędowski (79, 11. Piotr Wypniewski), 18. Adam Bognacki, 77. Wiktor Bojarowski (85, 6. Damian Glinka) – 7. Przemysław Rybkiewicz.

Możliwość komentowania została wyłączona.