Mrągowia zawiodła w Morągu

Mrągowia Mrągowo przegrała na wyjeździe z Huraganem Morąg 1:2 (1:1). Honorowego gola dla „żółto-czarnych” strzelił Przemysław Rybkiewicz, dla rywali bramki zdobyli Piotr Zaleski i Przemysław Ziemianowicz.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale oglądaliśmy w niej dwie bramki. Najpierw w 15. minucie Przemysław Rybkiewicz wykorzystał złe wybicie z „piątki” Artura Jurgielewicza, przejął piłkę, popędził z nią w pole karne rywali, po czym precyzyjnym strzałem umieścił w siatce. Morążanie odpowiedzieli w 38. minucie, kiedy to Piotra Sznara pięknym strzałem z ponad 20 metrów pokonał Piotr Zaleski.

W drugiej połowie znowu niewiele się działo na boisku, w grze obu zespołów było wiele niedokładności. W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Zaleskiego, najwyżej do futbolówki w „szesnastce” wyskoczył Aleksy Fabisiak, jednak strzelił nad poprzeczką. Cztery minuty później po dograniu od Łukasza Kuśnierza, w polu karnym rywali znalazł się Rafał Kudlak, przyjął piłkę klatką piersiową, po czym strzelił zbyt lekko i bramkarz rywali dobrze interweniował. W 69. minucie Zaleski dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, akcję morążan zamknął Przemysław Ziemianowicz i precyzyjnym strzałem pokonał Sznara. W końcówce spotkania przed dobrą szansą stanął jeszcze Rybkiewicz, ale piłkę po jego mocnym strzałem na rzut rożny zdołał wybić golkiper rywali.

Przestaliśmy grać w piłkę. W drugim, kolejnym meczu mamy ogromne problemy z prowadzeniem i budowaniem akcji. Trochę huku, tupnięcia, krzyków przeciwników, doskoku, agresywnej gry i jesteśmy kompletnie pogubieni. Musimy mocno usiąść i zastanowić się jak wrócić do naszej gry. Zawodnicy nagle umiejętności nie stracili. Nasza sytuacja nie wygląda dobrze, musimy się podnieść i wrócić na właściwe tory – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 16. Piotr Sznar – 2. Kacper Skok, 10. Mateusz Barszczewski, 9. Adrian Morawski, 69. Rafał Kudlak, 22. Wojciech Żęgota (82, 6. Damian Glinka) – 11. Piotr Wypniewski (46, 77. Wiktor Bojarowski), 18. Adam Bognacki, 31. Piotr Błędowski (72, 14. Eryk Kosek), 20. Łukasz Kuśnierz ŻK – 7. Przemysław Rybkiewicz (85, 15. Krzysztof Jaskólski).

Możliwość komentowania została wyłączona.