WPP: Pewny awans Mrągowii

W meczu II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z Juniorem Świątki 8:1 (5:1). Gole dla “żółto-czarnych” zdobyli Mateusz Skonieczka (trzy), Dawid Drzewiecki, Damian Glinka (dwa), Adrian Morawski oraz Adam Bognacki, dla rywali trafił Michał Witkowski.
Pierwszą dobrą okazję w meczu miał Eryk Kosek, kiedy po zagraniu z prawej strony od Damian Glinki, z bliskiej odległości strzelił nad bramką. W 11. minucie przed szansą na bramkę stanął Glinka, jednak źle uderzył i golkiper rywali zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Po kornerze mrągowianie zdobyli pierwszą bramkę za sprawą Mateusza Skonieczki, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem z głowy wpakował piłkę do bramki. Trzy minuty później Mrągowia prowadziła 2:0. Rafał Kudlak dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w “szesnastkę”, doszedł do niej Dawid Drzewiecki i z bliską umieścił w siatce. W 18. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego przez Grzegorza Chybińskiego piłka przeleciała nad bramką Piotra Sznara. Dziesięć minut później Łukasz Kuśnierz zagrał futbolówkę do Glinki, który wbiegł w pole karne, minął Łukasza Nowaka i zdobył trzeciego gola dla mrągowian. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Po szybkiej akcji przeprowadzoną prawą stroną boiska, a następnie po dośrodkowaniu Jakuba Vossa, piłka trafiła do Michał Witkowskiego, który z bliskiej odległości wpakował ją do bramki. W 39. minucie Kuśnierz po raz kolejny idealnie zagrał do Glinki, a ten nie zmarnował sytuacji i podwyższył prowadzenie. Cztery minuty później dobrą akcję przeprowadził Eryk Kosek, wystawił piłkę Skonieczce, jednak ten z bliskiej odległości nie był w stanie skierować jej do bramki. Tuż przed przerwą Kuśnierz zagrał futbolówkę w “szesnastkę” z prawej strony boiska, Mateusz Barszczewski zagrał z piętki do Skonieczki, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.
W 53. minucie Barszczewski ograł golkipera rywali, jednak strzelił nad poprzeczką. Sześć minut później Rafał Kudlak długim podaniem uruchomił Skonieczkę, który przyjął piłkę i precyzyjnym strzałem pokonał Nowaka. W 69. minucie przed szansą na gola po zagraniu od Wojciecha Żęgoty stanął Kuśnierz, jednak uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później Adrian Morawski wykorzystał świetne zagranie od Kacpra Skoka i skierował piłkę do bramki. W 83. minucie w polu karnym rywali faulowany był Kamil Skrzęta i sędzia wskazał na “wapno”. Pewnym egzekutorem “jedenastki” okazał się Adam Bognacki. Tuż przed końcem przed szansą na kolejnego gola stanął Morawski, jednak zbyt długo zwlekał i ostatecznie został powstrzymany przez defensywę drużyny ze Świątek.
Mrągowia: 12. Piotr Sznar (72, 23. Michał Bejnarowicz) – 6. Damian Glinka, 15. Dawid Drzewiecki, 9. Adrian Morawski, 66. Rafał Kudlak, 55. Wojciech Żęgota – 77. Eryk Kosek (63, 2. Kacper Skok), 7. Łukasz Kuśnierz (72, 31. Adrian Orzeł), 18. Adam Bognacki, 10. Mateusz Barszczewski – 56. Mateusz Skonieczka (63, 8. Kamil Skrzęta).
Galeria z meczu Mrągowia – Granica
Zapraszamy do obejrzenia galerii z meczu IV ligi pomiędzy Mrągowią …Porażka po słabym meczu
Mrągowia Mrągowo przegrała na własnym stadionie z Granicą Kętrzyn 1:3 …W 9. kolejce z Granicą
W sobotę (30 września) o godzinie 14:00 piłkarze Mrągowii Mrągowo …Filip Hermanowicz i Piotr Gabrusewicz w kadrze WMZPN 2012
Dwóch zawodników Mrągowii Mrągowo - Filip Hermanowicz i Piotr Gabrusewicz …Przemysław Rybkiewicz zawodnikiem 8. kolejki IV ligi
Zawodnik Mrągowii Mrągowo – Przemysław Rybkiewicz – został wybrany najlepszym …
TABELA
Pozycja | Klub | M | Pkt |
---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 77 |
2 | ![]() | 30 | 63 |
3 | ![]() | 30 | 54 |
4 | ![]() | 30 | 54 |
5 | ![]() | 30 | 52 |
6 | ![]() | 30 | 51 |
7 | ![]() | 30 | 47 |
8 | ![]() | 30 | 46 |
9 | ![]() | 30 | 41 |
10 | ![]() | 30 | 38 |
11 | ![]() | 30 | 33 |
12 | ![]() | 30 | 29 |
13 | ![]() | 30 | 27 |
14 | ![]() | 30 | 26 |
15 | ![]() | 30 | 24 |
16 | ![]() | 30 | 20 |