WPP: Mrągowia gra dalej

Mrągowia Mrągowo awansowała do II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski po zwycięstwie 2:0 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu z ligowym rywalem – Romintą Gołdap. Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Eryk Kosek i Przemysław Rybkiewicz.

Trener Mariusz Niedziółka dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu z poprzednimi meczami, ale jak sam mówi…

Trudno nazywać tych zawodników zmiennikami. Mamy na tyle wyrównany skład, że każdy w naszej drużynie jest ważny. Oni za chwilę mogą być w podstawowej „jedenastce”. Debiutant Adrian Morawski zaprezentował się z naprawdę bardzo dobrej strony. Cieszy powrót do gry Kamila Skrzęty, który zrobił kilka fajnych akcji, skupił na sobie uwagę, to co potrafi zaprezentował. Rafał Kudlak tradycyjnie wyglądał bardzo solidnie. Na wahadłach chłopaki grali bardzo dynamicznie. Wiktor Bojarowski to zawsze gwarancja solidności.

Wróćmy jednak do meczu, bowiem już w 4. minucie piłka uderzona przez Łukasza Kuśnierza z ponad 20 metrów trafiła w poprzeczkę. Kolejną dobrą sytuację w meczu mieli także mrągowianie. Po strzale Piotra Błędowskiego z 30 metrów tylko dobra interwencja Kamila Wołosa uchroniła gospodarzy przed stratą gola. W 22. minucie dobry odbiór w środku pola zaliczył Kamil Skrzęta, przebiegł z futbolówką kilka metrów, zagrał do Wiktora Bojarowskiego, który z 10 metrów uderzył minimalnie nad poprzeczką. W dalszej fazie tej części gry zabrakło klarownych sytuacji dla obu drużyn.

W 56. minucie piłka po uderzeniu Kuśnierza trafiła w boczną siatkę. Dwie minuty później po zamieszaniu w „szesnastce” mrągowian, futbolówkę przejął Dawid Paszkowski, oddał strzał na bramkę Piotra Sznara, a piłka trafiła w słupek. W 73. minucie „żółto-czarni” przeprowadzili zespołową akcję, po czym Mateusz Barszczewski zagrał na wolne pole do Eryka Koska, a ten pewnym strzałem wpakował futbolówkę do bramki. Minutę przed końcem mrągowianie po raz drugi wznieśli ręce w geście triumfu. Tym razem Krzysztof Jaskólski skupił uwagę rywali, zagrał do Przemysława Rybkiewicza, który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali. W kolejnej akcji piłka uderzona przez Barszczewskiego trafiła w poprzeczkę.

Było bardzo gorąco, co spowodowało, że dzisiejszy mecz nie sprawił obu drużynom radości. Długo się męczyliśmy zanim strzeliliśmy pierwszą bramkę, nasze wcześniejsze decyzje w fazie ataku były złe. Za bardzo się spieszyliśmy. W drugiej połowie nasza gra wyglądała lepiej, było w tym więcej piłki nożnej, więcej zespołowości. W końcówce po pięknej akcji zdobyliśmy gola, później kolejna dobra akcja i ustaliśmy wynik meczu. Chcielibyśmy zawsze tak grać jak w końcówce spotkania cały czas. Jesteśmy na początku sezonu, zgrywamy się w nowym układzie, musimy wypracować pewne szczegóły – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 99. Piotr Sznar – 6. Damian Glinka (56, 14. Eryk Kosek ŻK), 8. Kamil Skrzęta, 9. Adrian Morawski, 66. Rafał Kudlak, 22. Wojciech Żęgota (80, 2. Kacper Skok) – 4. Łukasz Kuśnierz (82, 15. Krzysztof Jaskólski), 11. Piotr Wypniewski (64, 18. Adam Bognacki), 31. Piotr Błędowski, 77. Wiktor Bojarowski ŻK (70, 10. Matuesz Barszczewski) – 55. Mateusz Skonieczka (46. 7. Przemysław Rybkiewicz).

Możliwość komentowania została wyłączona.