„Luis Fabiano” zabrzmiał w Iławie!

Po bardzo ciekawym spotkaniu Mrągowia Mrągowo wygrała na wyjeździe z Jeziorakiem Iława 3:2 (3:1). Dwie bramki dla „żółto-czarnych” strzelił Dawid Pietkiewicz, a jedno trafienie dołożył Mahamadou Bah. Dla rywali gole zdobywali Patryk Czarnota i Michał Bartkowski.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. W 4. minucie Tomasz Wacławski dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie doszedł do niej Paweł Sagan, wycofał piłkę do Patryka Czarnoty, a ten pięknym strzałem pokonał Adriana Orła. Siedem minut później Dawid Pietkiewicz podał do Damiana Mazurowskiego, jednak jego uderzenie w ostatniej chwili zdołał zablokować Szymon Nastaj. W 16. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Eryk Kosek, wpadł w pole karne, zagrał do Wiktora Bojarowskiego, skrzydłowy „żółto-czarnych” od razu strzelił, ale golkiper gospodarzy po raz kolejny zaliczył świetną interwencję. Dwanaście minut później Mateusz Barszczewski oddał mocny strzał zza „szesnastki”, Ciura odbił futbolówkę przed siebie, przejął ją Bojarowski, po czym klatką piersiową zagrał do Pietkiewicza, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 40. minucie Pietkiewicz zagrał prostopadle do Baha, jednak ten strzelił tuż obok dalszego słupka. Chwilę później było 2:1 dla „żółto-czarnych”. Mazurowski podał do Baha, po czym napastnik mrągowian mocnym strzałem w bliższy róg pokonał Ciurę. W 42. minucie Ciura podał do Borysa Piórkowskiego, zza pleców zawodnika gospodarzy wybiegł Pietkiewicz, który przejął piłkę pod polem karnym i pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Dziesięć minut po przerwie Maciej Banaszek zagrał z lewej strony boiska w pole karne, gdzie w ostatniej chwili Michała Bartkowskiego uprzedził Rafał Kudlak i uchronił Mrągowię przed stratą gola. W 58. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola, kiedy to najlepiej w „szesnastce” zachował się Bartkowski i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki. Jedenaście minut później Kudlak oddał mocny strzał z rzutu wolnego z 25 metrów, który przepiękną robinsonadą sparował na róg Kacper Włodarczyk. W 71. minucie indywidualną akcję przeprowadził Kacper Skok, po czym strzelił tuż obok słupka. Osiem minut później Wacławski z łatwością znalazł się z futbolówką w polu karnym mrągowian i tylko dobre interwencja Orła uchroniła zespół przed stratą gola. W 83. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Skok, ale i tym razem nie potrafił jej skutecznie sfinalizować, na jego przeszkodzie stanął Włodarczyk. Golkiper iławian zaliczył kolejną dobrą interwencję cztery minuty później, broniąc mocny strzał z rzutu wolnego Piotra Błędowskiego.

W Iławie po czwartej żółtej kartce ujrzeli Eryk Kosek i Kacper Walendykiewicz w związku z czym nie zagrają w spotkaniu ligowym z DKS-em Dobre Miasto.

Mam dobre wrażenia po tym meczu. Spotkanie miało swoje różne fazy – słabo zaczęliśmy i nerwowo kończyliśmy, natomiast w pozostałych fragmentach graliśmy bardzo dobrze. Udało nam się przejąć inicjatywę, wygraliśmy środek pola i to było kluczowe. Dzięki temu zatrzymaliśmy Jeziorak, spowodowaliśmy, że nie mogli być napędzeni w ofensywie, bo musieli skupić się na pracy w defensywie. My stwarzaliśmy sobie sytuacje, początkowo brakowało skuteczności, ale w końcu się przełamaliśmy. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie Jeziorak ruszy i faktycznie tak było. Mieli przewagę na skrzydłach, my w środku pola, co powodowały, że obie drużyny stwarzały sobie sytuacje i mecz się wyrównał. Trzeba chłopakom po raz kolejny podziękować za zaangażowanie i walkę, wszyscy bronili i wszyscy atakowali. Zostali dużo zdrowia na boisku, chwała im za to – mówił po spotkaniu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek ŻK, 18. Adam Bognacki, 69. Rafał Kudlak, 99. Kacper Walendykiewicz ŻK – 20. Damian Mazurowski (61, 2. Kacper Skok), 10. Mateusz Barszczewski, 31. Piotr Błędowski, 19. Dawid Pietkiewicz, 77. Wiktor Bojarowski (78, 11. Piotr Wypniewski) – 9. Mahamadou Bah.