Karłowicz i spółka popsuli święta w Mrągowie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo przegrali w meczu IV ligi z Polonią Lidzbark Warmiński aż 1:6 (1:2). Jedynego gola dla „żółto-czarnych” zdobył Piotr Wypniewski, dla przyjezdnych trafili Krystian Oleszko (czterokrotnie), Wojciech Dziemidowicz i Piotr Karłowicz.

Mrągowianie przegrywali już od 5. minuty. Po szybko wykonanym rzucie z autu piłka trafiła w polu karnym do Piotra Karłowicza, ten odegrał do niepilnowanego Krystiana Oleszki, który nie miał problemów z pokonaniem Adriana Orła. Dziewiętnaście minut później goście podwyższyli swoje prowadzenie, kiedy to Karłowicz po raz kolejny wypatrzył nieobstawionego w polu karnym Oleszkę, a ten nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Mrągowianie odpowiedzieli trzy minuty później. Damian Mazurowski zagrał piłkę na 20 metr do Piotra Wypniewskiego, który mocnym strzałem pokonał Marcelego Łukasiaka. W 29. minucie Paweł Szymański oddał groźny strzał z rzutu wolnego, jednak Orzeł końcówkami palców zdołał wybić futbolówkę na korner. Pięć minut później przed świetną szansą stanął Karłowicz, jednak jego uderzenie z bliskiej odległości w dobrym stylu obronił golkiper „żółto-czarnych”. W 37. minucie fantastyczna interwencja Łukasiaka uchroniła gości przed stratą gola po uderzeniu piłki głową przez Mahamadou Baha po dośrodkowaniu od Eryka Koska.

Mrągowianie drugą połowę rozpoczęli w najgorszy z możliwych sposób. Futbolówka w polu karnym trafiła do Karłowicza, ten zagrał do niepilnowanego Oleszki, który po raz kolejny posłał piłkę do pustej bramki. W 59. minucie piłka po uderzeniu z rzutu wolnego przez Piotra Błędowskiego trafiła w słupek. Sześć minut później goście prowadzili już 4:1. Paweł Szymański zagrał futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne, ta na trzecim metrze odbiła się od Wojciecha Dziemidowicza i wpadła do bramki. W 78. minucie po raz kolejny świetnie w polu karnym Mrągowii zachował się Karłowicz, po raz kolejny wystawiając do „pustaka” Oleszce, który strzelił swojego czwartego gola w tym meczu. Wynik spotkania na 6:1 ustalił na dwie minuty przed końcem bezapelacyjnie najlepszy na boisku Karłowicz, który na gola zamienił dobre dogranie z prawej strony od Kacpra Kmiołka.

Trudno być optymistą po takim meczu. Po raz kolejny tej wiosny zagraliśmy naprawdę słabo i zawiedliśmy swoich kibiców. Musimy zrobić szybki reset, a od wtorku bierzemy się do ciężkiej pracy, żeby w kolejnym meczu odbudować zaufanie kibiców. Obiecujemy zrobić wszystko, aby mecz z Mazurem był przełamaniem. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, wiarę w drużynę i bycie z nami na dobre i na złe – mówi Mateusz Barszczewski.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł ŻK – 14. Eryk Kosek, 18. Adam Bognacki, 10. Mateusz Barszczewski, 69. Rafał Kudlak (71, 3. Maciej Jarguz), 99. Kacper Walendykiewicz (75, 7. Piotr Chmielewski) – 20. Damian Mazurowski (46, 19. Dawid Pietkiewicz), 11. Piotr Wypniewski ŻK (60, 2. Kacper Skok ŻK), 31. Piotr Błędowski, 77. Wiktor Bojarowski (75, 15. Krzysztof Jaskólski) – 9. Mahamadou Bah (89, 6. Kacper Trypucki).