Sparingi rozpoczynamy od porażki

Od porażki 1:2 (0:2) z liderem klasy okręgowej grupy II – Olimpią Olsztynek sparingi rozpoczęli piłkarze Mrągowii Mrągowo. Honorowego gola dla „żółto-czarnych” zdobył Damian Mazurowski, dla przeciwników trafili Jewgienij Siemionowicz i Konrad Krogól.

Trener Mariusz Niedziółka przyglądał się grze trzech zawodników, w tym wychowanka naszego klubu Kacpra Trypuckiego (rocznik 2006, ostatnio grupy juniorskie Stomilu Olsztyn). Z różnych względów nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników.

W 14. minucie Grzegorz Zdrada oddał strzał z 20 metrów, a futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Adriana Orła. W odpowiedzi Mateusz Barszczewski przejął futbolówkę przed polem karnym rywali, oddał strzał, ale pewnie interweniował golkiper przyjezdnych. W 17. minucie Dawid Pietkiewicz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Wiktor Bojarowski i po jego strzale z głowy, jeden z rywali wybił futbolówkę z linii bramkowej. Chwilę potem kolejną dobrą interwencję zaliczył bramkarz Olimpii, tym razem wybijając na rzut rożny końcówkami palców piłkę po strzale z rzutu wolnego przez Pietkiewicza. W 24. minucie Radosław Pisarkiewicz przejął futbolówkę po złym zagraniu Kacpra Walendykiewicza, przyjezdni wymienili kilka podań, po czym piłka trafiła do Jewgienija Siemionowicza, który mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Cztery minuty później stratę zaliczył Wiktor Bojarowski. Siemionowicz przebiegł z piłką kilka metrów, po czym wycofał do niepilnowanego w „szesnastce” Konrada Krogóla, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Orła.

W 56. minucie Pietkiewicz zagrał prostopadle do Eryka Koska, który w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczką. Dziewięć minut później piłkę przejął Adam Bognacki, zagrał do Krzysztofa Jaskólskiego, który odegrał do Damiana Mazurowskiego, a ten strzałem w dalszy róg pokonał Adriana Wółkiewicza. W 67. minucie świetną interwencją popisał się Marcin Marszałek po uderzeniu z bliskiej odległości przez Błażeja Malinowskiego. Osiem minut przed końcem gry Wółkiewicz w dobrym stylu obronił strzał z rzutu wolnego Piotra Wypniewskiego. Chwilę potem futbolówka w polu karnym trafiła do Gracjana Bagińskiego, jednak strzelił nad bramką. W 84. minucie Bojarowski wpadł w pole karne, uderzył na bramkę, ale po raz kolejny golkiper przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. Cztery minuty później Kamil Skrzęta zagrał w „szesnastce” do Bagińskiego. Obrońca „żółto-czarnych” strzelił jednak zbyt lekko i przyjezdni wyszli z szybką kontrą. Przed szansą na gola stanął Zdrada, ale Marszałek kapitalną interwencją uchronił „żółto-czarnych” przed startą gola. W 90. minucie dwukrotnie przed szansą stanął Mazurowski, jednak najpierw jego strzał z linii bramkowej wybił rywal, a chwilę potem strzelił tuż obok słupka.

W tym spotkaniu mieliśmy zdecydowanie za dużo strat oraz słabą organizację gry. Popełniliśmy za dużo błędów z tyłu, a właściwe to był brak właściwego krycia. To był nasz pierwszy sparing, nie oczekiwałem, że to będzie wyglądało rewelacyjnie, jednak błędów było za dużo. Jest nad czym pracować. W grze defensywnej wyglądaliśmy momentami bardzo słabo. Nie wszyscy wyglądają fizycznie jeszcze jak powinni. Część jest w porządnym treningu, część jakby jeszcze nie. To wszystko było widać. Nie wszyscy prezentują formę, jaką powinni mieć w tym momencie. Na bieżąco wyciągamy wnioski i cały czas pracujemy – mówił po sparingu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: Adrian Orzeł (46 Marcin Marszałek) – 77. Kacper Walendykiewicz (46, 6. Damian Glinka; 73, 77. Kacper Walendykiewicz), 8. Kamil Skrzęta, 18. Adam Bognacki, 66. zawodnik testowany (46, 2. Gracjan Bagiński), 22. Wojciech Żęgota (63, 15. Krzysztof Jaskólski) – 7. Dawid Pietkiewicz (62, 31. Kacper Trypucki), 10. Mateusz Barszczewski (62, 44. Szymon Kopyść), 4. zawodnik testowany (46, 11. Piotr Wypniewski), 14. Eryk Kosek (74, 55. Wiktor Bojarowski) – 55. Wiktor Bojarowski (46, 9. Damian Mazurowski).