Przełamanie Mrągowii w Barczewie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo przełamali w Barczewie złą passę. „Żółto-czarni” wygrali z miejscową Pisą 4:0 (3:0), a do bramki rywali trafili Mahamadou Bah (dwukrotnie), Wiktor Bojarowski i Krzysztof Jaskólski.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla naszego zespołu, bowiem w 5. minucie prowadziliśmy 1:0. Dawid Pietkiewicz zagrał na lewo do Wiktora Bojarowskiego, który wpadł w pole karne, dograł do Pietkiewicza, ten zagrał na wolne pole do nieobstawionego Mahamadou Baha i napastnik „żółto-czarnych” z bliskiej odległości posłał futbolówkę do bramki. Trzy minuty później Piotr Wypniewski strzelił z 25 metrów, a futbolówka przeleciała obok słupka. W 11. minucie Adrian Orzeł wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Kamila Zawalicha, dopadł do niej Jakub Liter i z bliska uderzył wysoko nad poprzeczką. Dziesięć minut później Zawalich dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, Rafał Maciążek zgrał ją głową do Łukasza Szumskiego, ten uderzył na bramkę, ale wysoko nad poprzeczką. W 30. minucie Wypniewski strzelił z wolnego z około 30 metrów tuż obok słupka. Cztery minuty później Eryk Kosek zagrał z prawej strony boiska w „szesnastkę”, do futbolówki doszedł Bojarowski i strzelił z pięty tuż obok bramki. W 38. minucie Pietkiewicz przejął piłkę wybitą przez Michała Jerucia, po czym zagrał prostopadle do Baha, a ten pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy było już 3:0. Eryk Kosek zagrał długą piłkę do Baha, ten w sytuacji sam na sam trafił wprost w Konstantego Karkulowskiego. Napastnik „żółto-czarnych” doszedł do odbitej futbolówki przez golkipera rywali, wycofał ją do Bojarowskiego, a ten precyzyjnym strzałem skierował ją do bramki.

W 55. minucie Orzeł zanotował dobrą interwencję parując piłkę po strzale Zawalicha na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później golkiper „żółto-czarnych” popisał się jeszcze jedną kapitalną paradą, broniąc uderzenie Kacpra Nawrockiego z 16 metrów. W 57. minucie kolejny raz na wysokości zadania stanął Orzeł, ponownie broniąc strzał Nawrockiego. Dwie minuty później Zawalich dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył do niej Konrad Kierstan i po jego strzale z głowy trafiła w poprzeczkę. Mrągowia odpowiedziała w 63. minucie po minimalnie niecelnym strzale obok dalszego słupka Bojarowskiego. Sześć minut później Pietkiewicz zagrał prostopadle do Baha, ten minął Karkulowskiego, jednak swoim zwodem zbyt mocno wyrzucił się do boku, po czym strzelił obok bramki. W odpowiedzi Patryk Folga zagrał piłkę z prawej strony boiska w pole karne, źle trafił w nią Kamil Skrzęta, dopadł do niej Nawrocki, oddał strzał z bliskiej odległości, ale świetna interwencja Orła uchroniła „żółto-czarnych” przed stratą bramki. Cztery minuty przed końcem spotkania Pietkiewicz zagrał do wychodzącego na wolne pole Krzysztofa Jaskólskiego, a ten wpakował futbolówkę do bramki. W kolejnej akcji Jaskólski idealnie wypatrzył w polu karnym Baha, jednak tym razem strzał napastnika Mrągowii zdołał obronić golkiper gospodarzy. W doliczonym czasie gry piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Kudlaka wybił przed pole karne Andrzej Skindel, doszedł do niej Jaskólski i bez zastanowienia oddał mocne uderzenie, po którym futbolówka trafiła w słupek bramki gospodarzy.

Drużyna dziękuje kibicom za wsparcie i obecność w Barczewie!

Na pewno potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, bo było mocno wyczekiwane przez wszystkich – piłkarzy, działaczy i kibiców. Nie byliśmy przyzwyczajeni do tego, że takie trudności się pojawiają. W meczu z Pisą zagraliśmy bardzo dojrzale i mimo sporych absencji w drużynie, wykonaliśmy swoją robotę bardzo dobrze. Zagraliśmy pewnie w obronie, nie pozwoliliśmy rywalom na wiele. Dobrze operowaliśmy piłką, byliśmy skuteczni z przodu. Zwycięstwo na boisku czwartej drużyny w lidze dobrze smakuje. Pokazuje to też, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Na pewno strzelona pierwsza bramka ma wielkie znaczenie u nas w lidze. Drużyna się nisko ustawia i później bardzo trudno jej strzelić gola. W tym spotkaniu pod ścianą postawiliśmy Pisę, szybko zdobywając bramkę. Później dołożyliśmy kolejnego gola i ten mecz był łatwiejszy. Musieliśmy jednak być skoncentrowani cały czas i chwała chłopakom, że tę koncentrację utrzymali do końca – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 8. Kamil Skrzęta, 44. Wiktor Abramczyk, 69. Rafał Kudlak – 14. Eryk Kosek, 11. Piotr Wypniewski (89, 3. Maciej Sulikowski), 10. Mateusz Barszczewski, 99. Kacper Walendykiewicz – 19. Dawid Pietkiewicz (88, 2. Gracjan Bagiński), 9. Mahamadou Bah, 77. Wiktor Bojarowski (80, 15. Krzysztof Jaskólski).

Autorem zdjęć jest Sebastian Kwiatkowski.