Trwa zła passa Mrągowii

Trwa zła passa Mrągowii Mrągowo. Tym razem “żółto-czarni” przegrali na własnym boisku z Motorem Lubawa 2:3 (0:2). Gole dla naszej drużyny zdobyli Eryk Kosek i Mahamadou Bah, dla rywali trafili Kamil Skrzęta (bramka samobójcza), Miłosz Olejniczak i Paweł Ewertowski.

W 5. minucie Piotr Wypniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, która po strzale z głowy Kamila Skrzęty trafiła w poprzeczkę. Następnie doszedł do niej Rafał Kudlak, jednak uderzył nad poprzeczką. Jedenaście minut później Roman Śnieżawski zagrał w “szesnastkę” do Cezarego Sobolewskiego. Futbolówka minęła Kudlaka, a Wojciech Żęgota przy próbie wybicia trafił w Skrzętę i piłka wpadła do mrągowskiej bramki. W 17. minucie źle futbolówkę blokował Kudlak, ograł go Miłosz Olejniczak, następnie wpadł w pole karne, wycofał do Mateusza Szymańskiego, a jego strzał z linii bramkowej wybił Wypniewski. W odpowiedzi piłka centrostrzał Eryka Koska na poprzeczkę sparował golkiper rywali. W 28. minucie piłkę w środkowej części boiska przejął Sobolewski, zagrał na prawo do Szymona Modrzewskiego, ten zagrał do nieobstawionego w polu karnym Olejniczaka i skrzydłowy lubawian z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki. Dwie minuty później czerwoną kartkę za brutalny faul na Kacprze Walendykiewiczu otrzymał Krzysztof Dąbkowski. Schodząc z boiska zaprezentował niesportowe zachowanie, niszcząc chorągiewkę rożną.

Od początku drugiej połowy inicjatywę na boisku przejęli mrągowianie, goście skupili się na defensywie i grze z kontry. W 59. minucie indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Olejniczak, wpadł w “szesnastkę”, po czym strzelił w boczną siatkę. Siedem minut później Mahamadou Bah zagrał do Koska, jednak ten w dobrej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. Za chwilę po dograniu od Koska, Bah z pięciu metrów uderzył nad bramką. W 71. minucie Wiktor Bojarowski zagrał z lewej strony do Koska, a ten tym razem skierował piłkę do bramki. Cztery minuty później Bojarowski tym razem zaliczył asystę przy bramce Baha. Skrzydłowy “żółto-czarnych” zagrał prostopadle do napastnika mrągowian, a ten strzałem w dalszy róg pokonał Jakuba Olejniczaka. Kolejne swoje dobre okazje Mrągowia miała pięć minut przed końcem spotkania. Najpierw atomowe uderzenie Baha zablokował Filip Ruciński, a chwilę później po mocnym strzale Bojarowskiego piłkę z linii bramkowej wybił Sobolewski. W doliczonym czasie gry kapitalną interwencją po strzale Bartosza Kuczyńskiego popisał się Marcin Marszałek. Chwilę potem goście zdobyli zwycięskiego gola. Olejniczak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, przedłużył ją Sobolewski, a akcję zamknął Paweł Ewertowski i strzałem z głowy posłał do bramki.

Była to trzecia ligowa porażka Mrągowii z rzędu. Jesteśmy w trudnym momencie, ale nie załamujemy się. Pracujemy ciężko, walczymy dalej i mocno liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych spotkaniach.

Zasłużenie przegraliśmy i to jest pierwsza podstawowa sprawa. Goście grali przez 60 minut w osłabieniu i potrafili przy stanie 2:2 strzelić nam zwycięską bramkę. Żal, smutek, ciężko coś konstruktywnego powiedzieć. Słabo graliśmy w piłkę. Potrzebowaliśmy mieć jednego zawodnika więcej, żeby zacząć przeważać. Naszym największym problemem było to, że w pierwszej połowie nie stwarzaliśmy sytuacji. W drugiej połowie wiadomo, goście się cofnęli, pojawiły się okazje, dwie wykorzystaliśmy. Fajnie chłopaki zareagowali. Jednak to, co robiliśmy w defensywie w tym spotkaniu, przy wyprowadzeniu piłki i prostych zagraniach przeciwnika, to woła o pomstę do nieba. Konsekwencją tego jest, że straciliśmy bramkę w ostatniej minucie. Wcześniej daliśmy im dwa “prezenty”, ale tego nie potrafili wykorzystać. Od jakiegoś czasu trenujemy na sztucznej nawierzchni, przechodzimy na naturalną nawierzchnię, to nie jest nasze naturalne środowisko wynikające z treningu, jednak nie możemy na to zwalać. Brakuje mi słów po tym meczu – mówił trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek – 99. Kacper Walendykiewicz, 8. Kamil Skrzęta, 69. Rafał Kudlak, 22. Wojciech Żęgota (61, 77. Wiktor Bojarowski) – 14. Eryk Kosek, 18. Adam Bognacki, 11. Piotr Wypniewski, 19. Dawid Pietkiewicz (72, 20. Damian Mazurowski), 10. Mateusz Barszczewski – 9. Mahamadou Bah.