Świetny mecz Mrągowii

Ważne zwycięstwo w Morągu odnieśli zawodnicy Mrągowii Mrągowo, którzy wygrali z miejscowym Huraganem 4:2 (1:1). Gole dla “żółto-czarnych” zdobyli Piotr Błędowski (dwa), Dawid Pietkiewicz oraz Kamil Skrzęta (z karnego), dla rywali trafili Michał Ressel i Paweł Galik.

W 3. minucie Mateusz Barszczewski zagrał piłkę do Piotra Błędowskiego, ten uderzył z 20 metrów i Mateusz Lawrenc końcówkami palców wybił futbolówkę na korner. Sześć minut później Barszczewski wpadł w pole karne, został sfaulowany przez Piotra Zaleskiego i sędzia bez wahania wskazał na “jedenasty” metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Błędowski, uderzył jednak zbyt lekko i Lawrenc nogą zdołał odbić futbolówkę. Na szczęście dopadł do niej Błędowski i skierował do siatki. Rywale odpowiedzieli w 16. minucie, kiedy to Adriana Orła strzałem w okienko z rzutu wolnego z 20 metrów pokonał Michał Ressel. Dwie minuty później Eryk Kosek uderzył na bramkę morążan, futbolówkę zablokował Jakub Stankiewicz i ta trafiła do Barszczewskiego, który z głowy uderzył obok słupka. W 30. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Barszczewski, jednak strzelił bardzo niecelnie. Cztery minuty później Adrian Wasiak wycofał piłkę do będącego w polu karnym Pawła Galika, a ta po jego uderzeniu trafiła w słupek. Chwilę później mocno uderzona futbolówka z rzutu wolnego z 25 metrów poleciała minimalnie nad poprzeczką.

Dziesięć minut po wznowieniu gry przed kolejną szansą stanął Barszczewski. Po zamieszaniu w “szesnastce” piłka trafiła do Barszczewskiego, jednak ten uderzył zbyt lekko i bramkarz rywali pewnie interweniował. W odpowiedzi mocno zza pola karnego uderzył Galik, ale dobrze w bramce spisał się Orzeł. W kolejnej akcji golkiper “żółto-czarnych” po raz kolejny dobrze interweniował, tym razem po mocnym strzale z 25 metrów Mariusza Deca. W 59. minucie fatalny błąd popełnił Kochalski, który zagrał futbolówkę wprost pod nogi Błędowskiego. Ten go minął i precyzyjnym strzałem w dalszy róg bramki dał prowadzenie Mrągowii. Obrońca morążan mógł zrehabilitować się jedenaście minut później. Ressel wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, doszedł do niej Kochalski i uderzył z głowy w poprzeczkę. Chwilę później było już 3:1 dla mrągowian. Barszczewski przejął źle wybitą przez Lawrenca piłkę, popędził do przodu, po czym zagrał do Dawida Pietkiewicza, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. W 74. minucie sędzia Kamil Żmijewski uznał, że Lawrenc sfaulował Mahamadou Baha i po raz drugi wskazał na “wapno”. Tym razem pewnym do piłki podszedł Kamil Skrzęta i pewnym strzałem zdobył czwartego gola dla mrągowian. W 87. minucie Wiktor Matracki zagrał futbolówkę do Galika, który mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Orła. W końcówce swojej szansy próbował jeszcze Błędowski, jednak uderzona przez niego piłka poleciała nad poprzeczką.

Wszystkie aspekty po tym meczu cieszą, no może poza straconymi bramkami. Spotkanie było otwarte, obie drużyny chciały grać w piłkę i to było widać. Fajny mecz dla kibiców, obie ekipy grały do przodu. Z przebiegu gry my mieliśmy lepsze sytuacje, które potrafiliśmy wykorzystać. Potrafiliśmy zmusić przeciwnika do tego, żeby popełniał błędy. Mówiłem w szatni chłopakom, że musimy być cierpliwi, nie możemy popełniać własnych błędów. W pierwszej połowie trochę ich się zdarzyło, w drugiej już mniej i dzięki temu wygraliśmy na trudnym terenie w Morągu. Przełamaliśmy złą passę, wchodzimy na lepsze obroty i mam nadzieję, że potwierdzimy to w następnych spotkaniach – mówił po mecz trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 8. Kamil Skrzęta, 44. Wiktor Abramczyk, 69. Rafał Kudlak – 14. Eryk Kosek (90, 6. Damian Glinka), 11. Piotr Wypniewski ŻK, 31. Piotr Błędowski, 22. Wojciech Żęgota – 19. Dawid Pietkiewicz (75, 77. Wiktor Bojarowski), 9. Mahamadou Bah (90, 15. Krzysztof Jaskólski), 10. Mateusz Barszczewski (88, 99. Kacper Walendykiewicz).