Ważne zwycięstwo nad Mazurem

Zwycięstwem Mrągowii Mrągowo 2:1 (0:0) zakończył się mecz 7. kolejki IV ligi z Mazurem Ełk. Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Mahamadou Bah i Rafał Kudlak, dla przyjezdnych trafił Oskar Waszkiewicz.

Początek spotkania to kilka nieudanych prób zawodników Mrągowii, na bramkę Mazura strzelali m.in. Mateusza Barszczewski, Eryk Kosek i Piotr Błędowski, ale piłka albo przeleciała obok bramki, albo na posterunku był bramkarz rywali Maciej Iwanowski. W 33. minucie Błędowski zagrał w pole karne do Barszczewskiego, który uderzył bez zastanowienia z pierwszej piłki, jednak nieznacznie się pomylił. Pięć minut później do futbolówki na 25 metrze doszedł Mateusz Dzięgielewski i strzelił obok słupka. W 40. minucie piłka zagrana z rzutu rożnego przez Dawida Skalskiego trafiła do nieobstawionego w „szesnastce” Kamila Stawieckiego, ten mocno uderzył i tylko świetna interwencja Adriana Orła uratowała mrągowian przed stratą gola. W odpowiedzi Barszczewski dograł futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, doszedł do niej Mahamadou Bah, jednak napastnik „żółto-czarnych” strzelił bardzo niecelnie. Tuż przed przerwą swojej szansy szukał jeszcze Błędowski, ale piłka po jego strzale z 25 metrów przeleciała obok słupka.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej części gry mrągowianie cieszyli się z gola. Kamil Skrzęta zagrał do Dawida Pietkiewicza, ten przeprowadził indywidualną akcję, po czym zagrał wzdłuż bramki do wbiegającego Baha, a ten z bliskiej odległości zdobył gola. W 56. minucie golkiper Mazura kłopoty miał, kiedy Piotr Wypniewski zagrał bezpośrednio z rzutu rożnego i musiał piąstkować za linię końcową. Chwilę potem po dośrodkowaniu z kornera przez Błędowskiego, do piłki doszedł Rafał Kudlak, strzelił z głowy, ale Iwanowski fantastycznie obronił ten strzał. W 59. minucie Błędowski zagrał prostopadle do Koska, ten wpadł w pole karne, mocno uderzył, ale kolejny raz bramkarz przyjezdnych świetnie interweniował. Trzy minuty później Bah zagrał w tempo do Barszczewskiego, ten z łatwością ograł Błażeja Makara, po czym strzelił wprost w Iwanowskiego. Chwilę potem na tablicy świetlnej pojawił się wynik 2:0. Piłkę po zagraniu od Pawła Sobolewskiego przejął Błędowski, dośrodkował ją w „szesnastkę”, poszedł za nią Kudlak, ograł bramkarza i pięknym strzałem w okienko podwyższył prowadzenie. W 71. minucie mocno na bramkę Mazura zza „szesnastki” strzelał Pietkiewicz, ale Iwanowski końcówkami palców wybił futbolówkę na korner. Dwie minuty później Pietkiewicz przejął źle zagraną piłkę przez Makara, popędził w kierunku bramki i zamiast zagrać do nieobstawionego Baha, zdecydował się na uderzenie, z którym poradził sobie bramkarz rywali. Minutę przed końcem gry goście zdobyli kontaktowego gola. Michał Gosiewski dograł piłkę w pole karne, gdzie Oskar Waszkiewicz uprzedził mrągowskich obrońców i posłał futbolówkę do siatki. W dalszej fazie meczu dwie okazje mieli jeszcze mrągowianie. Najpierw Damian Glinka zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, doszedł do niej Damian Mazurowski, ograł Makra i z bliska strzelił wysoko nad poprzeczką. Chwilę potem zza pola karnego mocno uderzył Kacper Walendykiewicz, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Iwanowski.

Dobrze, że wygraliśmy. Potrzeba było dużo cierpliwości, Mazur przyjechał dobrze zorganizowany z tyłu. My musieliśmy tę obronę przełamać. Zrobiliśmy to na początku drugiej połowy, później dołożyliśmy drugiego gola i powinniśmy ten mecz skończyć. Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, ale niestety na własne życzenie fundujemy sobie w końcówce nerwówkę. Nieporozumienie w linii obrony, dośrodkowanie, obrońcy nie wybiją, przeciwnik wsadza nogę i jest już tylko 2:1. No i ruszają do ataku, nie mając nic do stracenia. My mamy kolejne stuprocentowe okazje, ale znowu nie potrafimy zamienić tego na bramkę. Niestety tak nie możemy grać, bo takie sytuacje klasowy zespół musi wykorzystywać – podsumował spotkanie trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 72. Adrian Orzeł – 8. Kamil Skrzęta, 44. Wiktor Abramczyk, 69. Rafał Kudlak – 14. Eryk Kosek, 31. Piotr Błędowski, 11. Piotr Wypniewski, 22. Wojciech Żęgota ŻK (75, 6. Damian Glinka) – 19. Dawid Pietkiewicz (75, 20. Damian Mazurowski), 9. Mahamadou Bah, 10. Mateusz Barszczewski (81, 99. Kacper Walendykiewicz).