Dobra postawa Mrągowii!

Piłkarze Mrągowii Mrągowo zremisowali w meczu sparingowym z szóstą drużyną trzeciej ligi, gr. I – Zniczem Biała Piska 1:1 (1:0). Gola dla „żółto-czarnych” strzelił Mateusz Barszczewski, rywale odpowiedzieli trafieniem zawodnika testowanego.

W 6. minucie Piotr Wypniewski uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i trafiła w słupek. Kolejną dobrą akcję „żółto-czarni” mieli dwanaście minut później. Damian Glinka dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska, ta trafiła zza „szesnastkę” do Piotra Błędowskiego, który uderzył ją z woleja minimalnie nad poprzeczką. W dalszej fazie spotkania optyczną przewagę na boisku mieli trzecioligowcy, jednak w ich grze było dużo niedokładności, przez co nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Tuż przed przerwą Mateusz Barszczewski wykorzystał błąd Pawła Flisa, przejął piłkę, popędził z nią na bramkę i precyzyjnym strzałem umieścił w bramce.

W 53. minucie Adam Bognacki zagrał do znajdującego się w „szesnastce” Wypniewskiego, ten oddał strzał, do odbitej przez golkipera futbolówki dopadł Walendykiewicz, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez Jakuba Mosakowskiego, który uchronił Znicz przed stratą gola. Trzy minut później Adrian Orzeł pewnie interweniował po strzale z rzutu wolnego przez Patryka Gondka. W 58. minucie Znicz doprowadził do wyrównania. Zawodnik testowany skierował futbolówkę do siatki silnym uderzeniem z rzutu wolnego z 20 metrów. Trzynaście minut później piłkę w środkowej strefie boiska odzyskał Walendykiewicz, zagrał do zawodnika testowanego, który wpadł w pole karne, oddał strzał, ale golkiper gospodarzy nie dał się pokonać. W 85. minucie piłkarze z Białej Piskiej przeprowadzili szybką akcję prawą stroną. Na bramkę Mrągowii popędził zawodnik testowany, wycofał futbolówkę na „szesnastkę” do Łukasza Kuśnierza, a ten uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi zawodnik testowany oddał silny strzał na bramkę i golkiper rywali końcówkami palców wybił piłkę na korner.

Wynik z solidnym trzecioligowcem jest jak najbardziej dobry. Przeciwnicy byli po obozie, my po trudnym tygodniu, więc momentami było widać, że brakowało świeżości. Jestem zadowolony z organizacji gry oraz postawy swoich zawodników na boisku. Jestem przekonany, że przy pełnej naszej dyspozycji oraz przeciwniku, który miał dzisiaj swoje niedostatki, można było to zakończyć lepiej. Najważniejsze jednak, że zaliczyliśmy jednostkę, wszyscy są zdrowi i widać pozytywy na przyszłość – podsumował sparing trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek (46, 12. Adrian Orzeł) – 8. Kamil Skrzęta, 77. zawodnik testowany, 66. Rafał Kudlak – 6. Damian Glinka (46, 7. Piotr Chmielewski), 18. Adam Bognacki, 31. Piotr Błędowski, 22. Wojciech Żęgota (67, 15. Szymon Nakielski) – 11. Piotr Wypniewski (60, 55. zawodnik testowany), 9. Kacper Walendykiewicz (76, 10. Mateusz Barszczewski ŻK), 10. Mateusz Barszczewski (67, 44. zawodnik testowany).