Mateusz Barszczewski z Tęczą po raz 100?

Środowe spotkanie z Tęczą Biskupiec może być 100 ligowym występem w Mrągowii Mrągowo Mateusza Barszczewskiego.

W Mrągowii zadebiutował 12 sierpnia 2017 roku w zremisowanym wówczas 2:2 spotkaniu z MKS-em Korsze, co ciekawe trenerem rywali był wtedy… Mariusz Niedziółka, a jednego z goli dla przeciwników strzelił nasz niedawny zawodnik Krzysztof Łokietek. „Żółto-czarnych” w tamtym okresie prowadził Tomasz Piec, który Barszczewskiego posłał na boisko w 65. minucie w miejsce Marcina Spirydona.

Na swojego pierwszego gola dla mrągowskiego zespołu czekał do 26 maja 2018 roku. W wygranym wtedy 6:2 meczu z Mamrami Giżycko Barszczewski wpisał się na listę strzelców w 72. minucie gry.

Do tej pory wychowanek „żółto-czarnych” zagrał w 99 meczach w IV lidze, w których zdobył osiemnaście bramek, zaliczył dwadzieścia asyst, zobaczył dziesięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

Z obecnej kadry więcej występów w lidze od Barszczewskiego mają tylko – Kamil Skrzęta (146) oraz Łukasz Michałowski (145).