Kolejny komplet punktów

W meczu 30. kolejki IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z rezerwami Stomilu Olsztyn 2:1 (1:0). Gole dla „żółto-czarnych” zdobyli Mateusz Barszczewski i Piotr Błędowski, dla olsztynian trafił Michał Żukowski.

Już w 1. minucie Piotr Chmielewski zbyt lekko zagrał do Adama Bognackiego, piłkę przejął Łukasz Jegliński, po czym zagrał do znajdującego się w polu karnym Łukasza Borkowskiego. Ten wycofał na szesnasty metr do Huberta Świdra, mocno uderzoną futbolówkę na rzut rożny zdołał sparować Marcin Marszałek. W 17. minucie Piotr Błędowski zagrał futbolówkę za plecy olsztyńskich obrońców do Mateusza Barszczewskiego, ten minął golkipera rywali, po czym został zatrzymany przez Jakuba Jurczaka, który zażegnał niebezpieczeństwo. Dziewięć minut później Łukasz Michałowski dograł do Eryka Koska, ten ograł Marcela Supranowicza, wpadł w „szesnastkę”, oddał strzał na bramkę, jednak piłka trafiła w Szymona Dowgiałłę i olsztyński obrońca uchronił swój zespół przed stratą gola. W 28. minucie „żółto-czarni” za sprawą Barszczewskiego zdobyli gola. Chmielewski dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne, Kosek odegrał ją do Mahamadou Baha. Napastnik Mrągowii podał wprost pod nogi Barszczewskiego, który „na raty” wpakował ją do siatki. Sześć minut później po zagraniu z prawej strony od Koska, Bah uderzył tuż obok słupka. W 37. minucie Kacper Walendykiewicz zagrał piłkę w pole karne, gdzie Borkowski uderzył ją z przewrotki nad bramką. Chwilę potem po dograniu z prawej strony od Jakuba Kiśla, Łukasz Jegliński uderzył futbolówkę z głowy tuż nad poprzeczką.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy „żółto-czarni” powinni zdobyć kolejnego gola. Chmielewski dynamicznie wbiegł w pole karne, zagrał wzdłuż bramki do Barszczewskiego, który z bliskiej odległości strzelił obok słupka. W 60. minucie Jurczak przejął futbolówkę w środkowej części boiska, przebiegł z nią kilka metrów, zagrał na lewo do Borkowskiego. Strzał olsztyńskiego napastnika odbił Marszałek, do piłki doszedł Michał Żukowski i skierował do bramki. Mrągowianie odpowiedzieli pięć minut później. Błędowski odebrał futbolówkę Świdrowi, po czym precyzyjnym strzałem w dalszy róg bramki pokonała Alana Szerejko. W dalszej fazie drugiej odsłony dwie okazje miał Bah. Najpierw w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza, a następnie w zamieszaniu podbramkowym trafił w słupek. W 83. minucie Piotr Wypniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, doszedł do niej Wiktor Bojarowski, jednak z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Stomilu. Kropkę nad „i” mógł postawić w doliczonym czasie Bah, jednak po raz kolejny przegrał pojedynek z olsztyńskim golkiperem.

Słabo weszliśmy w mecz. Zawodnicy Stomilu wyszli twardo i agresywnie, nie za bardzo mogliśmy sobie z tym poradzić. Było za dużo chaosu, chcieliśmy uprościć grę. Nasze założenia nie do końca były wypełniane. Później uspokoiliśmy to wszystko. Druga połowa pierwszej części gry już dobrze wyglądała, strzeliliśmy bramkę, mogliśmy dołożyć jeszcze jedną. Kontrolowaliśmy. Niepotrzebna stracona bramka w drugiej połowie, po naszym błędzie w środku, sprawiła, że Stomil uwierzył. I były ciężary. Dobrze, że w miarę szybko strzeliliśmy na 2:1. Potem było dużo sytuacji, żeby ten mecz zakończyć, jednak byliśmy nieskutecznie i emocje były do końca. Nie do końca oddaje pozycja w tabeli Stomilu, to co oni grają. Fajnie operują piłkę, grają na „tak”. Myślę, że mecz kibicom się podobał, wcale nie był taki zły. Natomiast my już zaczynamy myśleć o środzie i o tym jak pokonać Tęczę – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 2. Piotr Chmielewski (63, 77. Wiktor Bojarowski), 18. Adam Bognacki, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota (87, 6. Damian Glinka) – 14. Eryk Kosek, 66. Rafał Kudlak (65, 7. Dariusz Gołębiowski), 31. Piotr Błędowski ŻK, 11. Piotr Wypniewski, 10. Mateusz Barszczewski – 9. Mahamadou Bah.