Marne granie i przegranie

Zwycięska passa Mrągowii Mrągowo została przerwana w Kętrzynie, gdzie „żółto-czarni” ulegli w meczu ligowym miejscowej Granicy 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w 77. minucie z rzutu karnego Nikita Torgaszow.

To było bez wątpienia jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie w IV lidze. Pierwsza połowa obfitowała w dużą ilość niecelnych podań, nerwowych zagrań i chaotycznej gry z obu stron. Sytuacji było jak na lekarstwo. Chociaż dobre okazje mieli Mateusz Barszczewski i Mahamadou Bah, jednak w ostatniej chwili byli blokowani przez rywali. Warto też odnotować, że po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Błędowskiego, do piłki doszedł Kamil Skrzęta, jednak strzelił z głowy zbyt lekko i Mateusz Papliński pewnie interweniował.

Drugą połowę dobrze mogli rozpocząć mrągowianie. Eryk Kosek przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne, mocno uderzył, jednak Papliński popisał się kapitalną robinsonadą. Od tego momentu aż do 72. minuty brakowało sytuacji bramkowych. Łukasz Michałowski zagrał długą piłkę do przodu, nieporozumienie obrońców wykorzystał Kosek. Zawodnik „żółto-czarnych” doszedł do futbolówki, minął golkipera rywali, po czym uderzył na bramkę, jednak ofiarna interwencja Bartłomieja Czerniakowskiego uchroniła kętrzynian przed utratą gola. Pięć minut później Marcin Swacha-Sock otrzymał piłkę w polu karnym naszej drużyny, po czym został sfaulowany przez Rafała Kudlaka i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Nikita Torgaszow i jak się okazało był to zwycięski gol dla Granicy.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 8. Kamil Skrzęta ŻK, 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski – 2. Piotr Chmielewski (80, 6. Damian Glinka), 18. Adam Bognacki, 31. Piotr Błędowski, 22. Wojciech Żęgota (63, 66. Rafał Kudlak) – 14. Eryk Kosek, 9. Mahamadou Bah (86, 7. Dariusz Gołębiowski), 10. Mateusz Barszczewski ŻK.

Autorem zdjęć jest portal „Gazeta w Kętrzynie”.