„Gitarka” gra dalej!

Nie zwalniają tempa piłkarze Mrągowii Mrągowo. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Niedziółki wygrali w meczu na szczycie 24. kolejki z Polonią Lidzbark Warmiński 4:1 (2:0). Do bramki rywali trafili Piotr Wypniewski, Piotr Błędowski oraz Mahamadou Bah (dwukrotnie), honorowego gola dla przyjezdnych zanotował Siergiej Gurow.

Na początku spotkania bardziej konkretni byli rywale, którzy w przeciągu czterech minut stworzyli trzy sytuacje bramkowe. Najpierw w 15. minucie Mateusz Kamieniecki zagrał na lewo do Dawida Bogdańskiego, ten dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Daniel Wierzbowski uderzył piłkę głową tuż obok słupka. Następnie po dośrodkowaniu z drugiej strony boiska przez Wojciecha Dziemidowicza, futbolówka po strzale głową Bogdańskiego przeleciała obok bramki. Chwilę potem Bogdański zagrał do Krystiana Oleszki, ten zbiegł do środka, uderzył na bramkę, ale pewnie interweniował Marcin Marszałek. W odpowiedzi w 22. minucie Piotr Błędowski zagrał do Mateusza Barszczewskiego, ten wpadł w pole karne, oddał mocny strzał i Piotr Gasperowicz końcówkami palców wybił piłkę na korner. Cztery minuty później po raz kolejny dobrą interwencję zaliczył bramkarz lidzbarskiego klubu, tym razem broniąc strzał z rzutu wolnego z około 20 metrów Piotra Wypniewskiego. W 38. minucie Błędowski zagrał na lewo do Wojciecha Żęgoty, który przeprowadził dynamiczny rajd, wycofał futbolówkę do Wypniewskiego, który mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Dwie minuty później Kamil Skrzęta zagrał długą piłkę do Piotra Chmielewskiego, ten dośrodkował ją w „szesnastkę”, błąd popełnił Gasperowicz, nie potrafiąc złapać futbolówki, doszedł do niej Mahamadou Bah, ale strzelił minimalnie obok bramki. W 41. minucie Chmielewski odebrał piłkę Bogdańskiemu i zagrał do Barszczewskiego, który sprytnie odegrał do Błędowskiego, a ten zza pola karnego strzelił nie do obrony i podwyższył prowadzenie „żółto-czarnych”.

W drugiej części gry nadal to mrągowianie prowadzili grę i nadawali rytm temu spotkaniu. W 50. minucie Siergiej Gurow zagrał w tempo do Oleszki, ten wpadł w „szesnastkę”, oddał mocny strzał, ale na posterunku był Marszałek. Trzynaście minut później Adam Bognacki przeciął podanie Michała Skarbka, do piłki doszedł Bah, który najpierw ograł Piotra Wandę, a następnie minął Bartłomieja Rodzeńskiego. Napastnik „żółto-czarnych” znalazł się w sytuacji sam na sam i strzelił obok bezradnego Gasperowicza, podwyższając prowadzenie Mrągowii. W dalszej fazie drugiej połowy mrągowianie posiadali znaczą przewagę, jednak nie potrafili stworzyć sobie kolejnych sytuacji do zdobycia goli. W 85. minucie Rodzeński zagrał na prawo do nieobstawionego Gurowa, ten wpadł w „szesnastkę” i strzelił tuż obok bezradnego Marszałka. Wynik meczu na 4:1 ustalił na minutę przed końcem gry Bah, który wykorzystał dobre zagranie z prawej strony od Rafała Kudlaka. W końcówce debiut w pierwszej drużynie Mrągowii zanotował wychowanek Gracjan Bagiński.

Drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym dziękuje wszystkim kibicom, którzy mimo trudnych czasów, chóralnym i fanatycznym dopingiem zza płotu wspierali naszą drużynę. Jesteście nieocenieni. „eM Ka eS!”

W tym meczu mogliśmy grać w piłkę. Polonia, mimo że starała się być dobrze zorganizowana w defensywie, to próbował atakować. Więc mieliśmy swoje przestrzenie. Byłem pewien, że jeżeli nie popełnimy błędu, to w końcu znajdziemy miejsce i tę bramkę strzelimy. Tak się stało. Dobry wynik do przerwy, po niej podwyższyliśmy. Nie potrzebna ta stracona bramka. Ważne, że kontrolowaliśmy ten mecz cały czas. Potrafiliśmy spokojnie piłkę od tyłu rozgrywać. Tworzyć kolejne sytuacje. To buduje. Wszyscy, którzy wchodzą z ławki dają dużą jakość, pokazują że są wartością dodaną. Te zmiany nas nie osłabiają, a wręcz wzmacniają, to jest bardzo ważne i dzięki temu jesteśmy silniejsi – mówił po spotkaniu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 8. Kamil Skrzęta, 44. Wiktor Abramczyk ŻK, 5. Łukasz Michałowski – 2. Piotr Chmielewski ŻK (80, 6. Damian Glinka), 18. Adam Bognacki, 31. Piotr Błędowski, 22. Wojciech Żęgota (80, 66. Rafał Kudlak) – 11. Piotr Wypniewski (57, 7. Eryk Kosek), 9. Mahamadou Bah (90, 55. Gracjan Bagiński), 10. Mateusz Barszczewski (80, 77. Wiktor Bojarowski).