Korsze za trzy punkty

Trzy cenne punkty przywieźli z trudnego terenu w Korszach piłkarze Mrągowii Mrągowo. „Żółto-czarni” wygrali z miejscowym MKS-em 4:2 (2:1). Na listę strzelców wpisywali się Piotr Błędowski (dwukrotnie z rzutów karnych), Wiktor Abramczyk oraz Mateusz Barszczewski, dla korszan trafili Krzysztof Piwiszkis (z karnego) oraz Michał Wołowik.

W 11. minucie dynamiczną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Eryk Kosek, po czym strzelił z dalszej odległości, ale niecelnie. Pięć minut później Kosek zagrał do niepilnowanego w polu karnym Piotra Wypniewskiego, którego sfaulował Kamil Kotkowski i sędzia wskazał na „jedenasty” metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Piotr Błędowski. W 28. minucie Wiktor Abramczyk przejął piłkę przed własnym polem karnym, uruchomił na prawej stronie Piotra Chmielewskiego i pobiegł do przodu, gdzie otrzymał futbolówkę i skierował ją do bramki. Siedem minut później Kamil Skrzęta rozpoczął szybki kontratak „żółto-czarnych” uruchamiając na lewej stronie Mahamadou Baha, ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów, dograł do Wypniewskiego, ale świetną paradą po jego strzale popisał się Kotkowski. Chwilę później Chmielewski wypatrzył w „szesnastce” Baha, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W doliczonym czasie pierwszej połowy w polu karnym przez Rafała Kudlaka sfaulowany został Piotr Sawicki i korszanie otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Krzysztof Piwiszkis i pokonał Marcina Marszałka.

W 52. minucie Koska w polu karnym sfaulował Paweł Branicki i sędzia Krzysztof Kapela wskazał na „jedenastkę”. Piłkę na wapnie ustawił Błędowski i pewnym strzałem pokonał Kotkowskiego. Chwilę potem futbolówkę przejął Kudlak, po czym popędził na bramkę rywali, mocno uderzył, ale golkiper rywali dobrze interweniował. W 69. minucie Patryk Jędrzejewski wpadł w pole karne, zagrał do Michała Wołowika, który z bliskiej odległości uderzył wysoko nad poprzeczką. Sześć minut później futbolówka uderzona z rzutu wolnego z 18 metrów przez Kudlaka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Mateusz Barszczewski podał do Błędowskiego, ale świetna interwencja Kotkowskiego uchroniła korszan od straty gola. W 85. minucie Bah ograł z prawej strony boiska Aleksandra Lipowskiego, zagrał na wolne pole do Barszczewskiego, jednak ten zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez Adama Gąsiorowskiego. Trzy minuty później Paweł Sawicki zagrał za plecy obrońców do Wołowika, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Marszałka. Chwilę potem w polu karnym mrągowian powstało spore zamieszanie, ostatecznie do futbolówki dopadł Paweł Siwek, uderzył na bramkę, jednak piłkę w ostatniej chwili zdołał wybić Łukasz Michałowski. Wynik na 4:2 ustalił w ostatniej akcji meczu Barszczewski. Marszałek wybił piłkę z „piątki”, Damian Glinka dograł ją do skrzydłowego „żółto-czarnych”, a ten strzelił obok bramkarza.

Byliśmy na to przygotowani, że będzie trudno. Boisko w Korszach jest specyficzne, wiele zespołów straciło tutaj punkty. Popełnialiśmy takie błędy, których nie powinniśmy. Ustawiliśmy sobie mecz po raz kolejny, a dajemy przeciwnikowi kontakt. Cofnęliśmy się zbyt głęboko. Jak trzymaliśmy przeciwnika wysoko, gra wyglądała dobrze, kontrolowaliśmy mecz i nie było z tym problemu. W końcówce zabrakło koncentracji zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dostajemy bramkę dwie minuty przed końcem, a za chwilę gospodarze mają piłkę przed linią bramkową i mogło się różnie skończyć. Chwała jednak drużynie za to, że potrafiliśmy zdobyć trzy punkty na trudnym terenie – mówił po spotkaniu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek – 8. Kamil Skrzęta, 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski – 2. Piotr Chmielewski, 18. Adam Bognacki ŻK, 31. Piotr Błędowski, 22. Wojciech Żęgota (17, 66. Rafał Kudlak ŻK) – 14. Eryk Kosek (84, 6. Damian Glinka), 9. Mahamadou Bah ŻK, 11. Piotr Wypniewski (59, 10. Mateusz Barszczewski).