Piątka Mrągowii

W meczu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z ligowym rywalem – Warmią Olsztyn 6:2 (3:1). Gole dla naszej drużyny zdobywali Mateusz Barszczewski, Eryk Kosek, Kamil Skrzęta, Dariusz Gołębiowski, Damian Glinka i Rafał Kudlak, dla rywali strzelali Michał Szymborski i Mateusz Hubacz.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla „żółto-czarnych”. W 4. minucie Kamil Skrzęta zagrał dłuższą piłkę do Mateusza Barszczewskiego, który pewnym strzałem umieścił ją w bramce. Na kolejnego gola musieliśmy poczekać trzynaście minut. Eryk Kosek uruchomił na prawej stronie Barszczewskiego i popędził w „szesnastkę” rywali. Jego uderzenie obronił golkiper olsztynian, ale przy dobitce był bezradny. Chwilę później ponownie na prawej stronie dwójkową akcję przeprowadzili Barszczewski i Kosek. Ten drugi otrzymał idealnie podanie, jednak tym razem nie zdołał wpakować piłki do bramki. W 24. minucie Piotr Wypniewski zagrał na „krótko” korner z Piotrem Błędowski, ten dośrodkował w „szesnastkę”, gdzie Skrzęta strzałem z głowy zdobył trzeciego gola dla Mrągowii. Warto wspomnieć, że rzut rożny dla „żółto-czarnych” był po świetnej robinsonadzie golkipera przyjezdnych po strzale z 25 metrów Błędowskiego. W 30. minucie Dariusz Gołębiowski wpadł w pole karne i strzelił tuż obok dalszego słupka. Sześć minut przed przerwą Rafał Kudlak zagrał do Barszczewskiego, ten huknął zza „szesnastki” minimalnie obok bramki. Tuż przed przerwą Warmia zdobyła bramkę. Krzysztof Filipek uderzył z rzutu wolnego w mur, piłkę próbował wybić Łukasz Michałowski, ale ta skiksowała na lodzie, dopadł do niej Michał Szymborski i pokonał Adriana Orła.

Po zmianie stron i roszadach w obydwu zespołach mecz stracił na wartości. Na boisku panował chaos, było dużo niedokładności i niepotrzebnej nerwowej i nieczystej gry. W 64. minucie Kosek dośrodkował z prawej strony do nieobstawionego w polu karnym Gołębiowskiego, a ten strzałem z głowy pokonał golkipera przyjezdnych. Trzy minuty później piłkę w środkowej strefie boiska stracił Wypniewski, rywale popędził z szybką kontrą, którą zatrzymał wślizgiem Wiktor Abramczyk. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Mateusza Hubacza, ten oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od Damian Glinki, zmyliła Marcina Marszałka i od słupka wpadła do bramki. W odpowiedzi Kosek dograł na piąty metr do Gołębiowskiego, jednak ten z bliskiej odległości nie potrafił zdobyć kolejnej bramki. W 74. minucie Michałowski zagrał futbolówkę go Glinki, rywal podbił ją głową do góry, wahadłowy mrągowian zdołał ją odzyskać i skierować do bramki. Wynik meczu na 6:2 ustalił w ostatniej minucie meczu Kudlak, który strzałem głową pokonał golkipera Warmii po świetnym dośrodkowaniu od Szymona Nakielskiego.

Znowu zrządziło boisko. Było strasznie dużo chaosu z racji tego, że było ślisko. Niektórych stref i sektorów trzeba było unikać, bo tam był lód, jednak nie do końca się to udawało. Pierwsza połowa poprawna. Duże posiadanie piłki, duża kultura gry, fajnie to rozgrywaliśmy, goście nic nie mogli zrobić. W drugiej połowie po zmianach widać było chaos, niektórzy zaczęli grać „swój mecz”. Wdarły się niepotrzebne emocje. Pozwoliliśmy Warmii podchodzić pod naszą bramkę. Mieliśmy problemy na tym trudnym boisku z wyprowadzaniem piłki. Trzeba pracować nad tym, aby koncentracja była zachowana przez 90 minut. Dobrze, że się zbliża ocieplenie. Liczę, że od przyszłego tygodnia warunki będą już normalne – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: Adrian Orzeł (46 Marcin Marszałek) – 8. Kamil Skrzęta (60, 5. Łukasz Michałowski), 18. Wiktor Abramczyk (75, 8. Kamil Skrzęta), 5. Łukasz Michałowski (46, 4. Cezary Trzebiński) – 17. Eryk Kosek (68, 13. Rafał Kudlak), 16. Adam Bognacki (60, 11. Piotr Wypniewski), 19. Piotr Błędowski (75, 16. Adam Bognacki), 13. Rafał Kudlak (46, 15. Szymon Nakielski) – 11. Piotr Wypniewski (46, 6. Damian Glinka), 7. Dariusz Gołębiowski (68, 10. Mateusz Barszczewski), 10. Mateusz Barszczewski (46, 9. Mahamadou Bah).