Zwycięstwo na początek przygotowań

Za piłkarzami Mrągowii Mrągowo pierwszy w tym roku mecz sparingowy. „Zółto-czarni” wygrali z ligowym rywalem – Olimpią Olsztynek 4:1 (2:1). Gole dla naszej drużyny zdobyli Kamil Skrzęta, Mateusz Barszczewski, Piotr Wypniewski oraz Piotr Błędowski, dla przeciwników trafił Sylwester Pechta.

Mrągowianie na prowadzenie wyszli w 12. minucie. Rafał Kudlak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, doszedł do niej Kamil Skrzęta i strzałem głową umieścił w bramce. Podopieczni Michała Kraszewskiego odpowiedzieli sześć minut później. Kacper Szumacher wrzucił futbolówkę z lewej strony boiska w „szesnastkę”, gdzie niepilnowany Sylwester Pechta strzałem z głowy pokonał Marcina Marszałka. „Żółto-czarni” zareagowali natychmiastowo, bowiem po minucie prowadzili 2:1. Wojciech Żęgota podał do Dariusz Gołębiowskiego, ten zagrał prostopadle do Mateusza Barszczewskiego, który ograł Rafała Miarę i posłał piłkę do pustej bramki. W 28. minucie mrągowianie przeprowadzili kombinacyjną akcję. Barszczewski zagrał na lewo do Żęgoty, ten zagrał na szósty metr do Eryka Koska, jednak ten z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką. Sześć minut później Miara dobrze interweniował po strzale zza „szesnastki” Adama Bognackiego. W 37. minucie dynamiczną akcję prawą stroną przeprowadził Kosek, dograł do nieobstawionego Gołębiowskiego, który w dobrej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki. Tuż przed końcem pierwszej części gry futbolówka uderzona z rzutu wolnego z około 20 metrów przez Piotra Żórańskiego trafiła w słupek.

Od początku drugiej części gry mrągowianie ruszyli do ataków. W 51. minucie tuż obok słupka zza pola karnego uderzył Piotr Błędowski. Chwilę potem Błędowski dobrze dośrodkował piłkę z kornera w „szesnastkę”, doszedł do niej Skrzęta, jednak uderzył głową tuż nad poprzeczką. W 56. minucie przed polem karnym faulowany był Gołębiowski. Do futbolówki podszedł Piotr Wypniewski i pięknym strzałem zdobył trzeciego gola dla „żółto-czarnych”. Czternaście minut później Barszczewski dośrodkował piłkę z rożnego w pole karne, akcję strzałem głową zamykał Wypniewski, ale Miara w dobrym stylu obronił. Wynik meczu na 4:1 ustalił minutę przed końcem Błędowski pięknym strzałem z rzutu wolnego z osiemnastu metrów.

Wiadomo, że nie można było oczekiwać cudów po pierwszym sparingu. Były momenty lepsze i były gorsze. Próbowaliśmy nowych rzeczy na boisku, więc to nie mogło od razu wszystko idealnie zatrybić. Mamy sporo czasu przed sobą, jeszcze 7-8 tygodni pracy. Był to naprawdę cenny sprawdzian, przeciwnik na tę chwilę tyle trudności nam sprawił, że widzimy, że musimy jeszcze pracować i w obronie i w ataku. Zatem do pracy! – podsumował mecz trener Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Adrian Orzeł) – 8. Kamil Skrzęta (73, 19. Piotr Błędowski), 18. Wiktor Abramczyk (46, 4. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski (63, 18. Wiktor Abramczyk) – 17. Eryk Kosek ŻK (46, 6. Damian Glinka), 16. Adam Bognacki (56, 2. Szymon Kopyść), 19. Piotr Błędowski (63, 13. Rafał Kudlak; 74, 17. Eryk Kosek), 14. Wojciech Żęgota (56, 15. Szymon Nakielski) – 13. Rafał Kudlak (46, 9. Wiktor Bojarowski), 7. Dariusz Gołębiowski (63, 10. Mateusz Barszczewski), 10. Mateusz Barszczewski (46, 11. Piotr Wypniewski).