Ważne zwycięstwo nad Zatoką

Kolejne ważne zwycięstwo w IV lidze odnieśli zawodnicy Mrągowii Mrągowo. Tym razem „żółto-czarni” pokonali na własnym boisku niezwykle groźną Zatokę Braniewo 2:1 (1:0). Gole w tym meczu zdobywali Mahamadou Bah oraz Dariusz Wieliczko, który trafił zarówno dla… Mrągowii, jak i Zatoki.

Przed spotkaniem trener Mariusz Niedziółka zdecydował, że na środku obrony obok Łukasza Michałowskiego wystąpi Kamil Skrzęta i trzeba przyznać, że kapitan mrągowskiej drużyny zaprezentował się z naprawdę bardzo dobrej strony. Ponadto do pierwszej „jedenastki” powrócili Mateusz Barszczewski i Marcin Marszałek.

Już w 3. minucie „żółto-czarni” mieli dobrą okazję do zdobycia gola. Wiktor Bojarowski zabrał piłkę Danielowi Jastrzębskiemu, przebiegł z nią kilka metrów, podał do Piotra Wypniewskiego, ten odegrał do Mateusza Barszczewskiego, który oddał mocny strzał, jednak Tomasz Ptak popisał się kapitalną interwencją i uchronił swój zespół przed stratą bramki. Osiem minut później Łukasz Wolak zagrał futbolówkę za plecy mrągowskiej defensywy, doszedł do niej Oskar Rynkowski, popędził w kierunku pola karnego i przy próbie strzału został zblokowany przez Wojciecha Żęgotę, po czym Marcin Marszałek złapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. W 17. minucie Barszczewski uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka. Osiem minut później na tablicy wyników pojawił się wynik 1:0, po świetnie rozegranej akcji od bramki przez mrągowski zespół. Marszałek z „piątki” podał do Łukasza Michałowskiego, ten do Krzysztofa Łokietka, który zagrał do Wypniewskiego. Pomocnik „żółto-czarnych” wymienił podanie z Bojarowskim, po czym futbolówka trafiła do Barszczewskiego, ten uruchomił z prawej strony Eryka Koska, który zagrał w pole karne, gdzie Mahamadou Bah uprzedził rywali i skierował piłkę do bramki. W dalszej fazie tej części gry dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Wypniewski, ale niestety bez efektów.

Drugiego gola Mrągowia zdobyła siedem minut po przerwie. Piłkę w środkowej strefie boiska przejął Michałowski, zagrał do Piotra Błędowskiego, który przerzucił do Barszczewskiego, ten wpadł w „szesnastkę”, po czym przy podaniu trafił w Dariusza Wieliczkę, futbolówka zmyliła Ptaka i wpadła do bramki. W 65. minucie Bogdan Wieliczko dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, najwyżej wskoczył Jastrzębski, lecz trafił w Wolaka, od którego odbiła się futbolówka, dopadł do niej Dariusz Wieliczko i mocnym strzałem z bliska pokonał Marszałka. Braniewianie po tej bramce dążyli do zdobycia kolejnego gola, ale „żółto-czarni” skutecznie odpierali ich ataki. W 90. minucie przed świetną szansą po zagraniu od Dariusza Gołębiowskiego stanął Bah, jednak w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Ptaka.

Mecz można podzielić na dwie części. Nie na połowy, a części. Do zdobycia bramki na 2:0 graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy przewagę optyczną, stwarzaliśmy sytuacje. Tak naprawdę Zatoka nie potrafiła nam zagrozić oprócz stałych fragmentów. Później, niestety, zawodnicy chyba podświadomie się cofnęli i oddali przeciwnikowi piłkę. Zaczęliśmy pozbawiać się piłki, zamiast zmusić przeciwnika do tego, żeby dalej biegał. Zatoka ma mocne stałe fragmenty gry, jest silna fizycznie i to starała się wykorzystać. Po rogu straciliśmy gola, podaliśmy rękę przeciwnikowi i on się zaczął napędzać. Mam pretensje do drużyny za ostatnie 15 minut. Nie potrafiliśmy poszanować piłki, pograć, w nasze poczynania wdarło się za dużo nerwowości. Wierzę, że wyjdziemy z tego mądrzejsi i w następnym spotkaniu nie będziemy popełniali takich błędów. Mecz trwa 90 minut, trzeba być skoncentrowanym cały czas i utrzymywać dobry poziom przez całe spotkanie – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka.

Dziękujemy kibicom, że jesteście z nami na dobre i na złe oraz za fanatyczny doping zza płotu. eM Ka eS!

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek – 14. Eryk Kosek, 8. Kamil Skrzęta, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 10. Mateusz Barszczewski, 44. Krzysztof Łokietek, 31. Piotr Błędowski ŻK, 11. Piotr Wypniewski (74, 66. Rafał Kudlak), 77. Wiktor Bojarowski (74, 7. Dariusz Gołębiowski) – 9. Mahamadou Bah.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Zatoki Braniewo w serwisie Facebook.