Wreszcie zwycięstwo nad Tęczą!

Wreszcie Mrągowia Mrągowo okazała się lepsza od Tęczy Biskupiec. W meczu 14. kolejki IV ligi „żółto-czarni” pokonali swoich przeciwników 3:1 (1:1), a do bramki rywali trafiali Mahamadou Bah, Cezary Trzebiński oraz Wiktor Bojarowski.

Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli goście. W 4. minucie Przemysław Rybkiewicz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Adam Łoszkowski i uderzył ją głową tuż obok słupka. W odpowiedzi dynamiczną akcję lewą stroną przeprowadził Wiktor Bojarowski, dograł do Mahamadou Baha, jednak ten z bliskiej odległości nie potrafił zdobyć gola. Chwilę potem z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Piotr Wypniewski, lecz futbolówka poleciała obok słupka. W 10. minucie kapitalną interwencją popisał się Dawid Bałdyga, który obronił strzał z 12 metrów Krzysztofa Łokietka. Dwanaście minut później „żółto-czarni” przegrywali 0:1. Piłkę przejął Łoszkowski, zagrał do Rybkiewicza, a ten precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Adriana Orła. W 27. minucie Wypniewski dośrodkował z kornera, a Cezary Trzebiński uderzył głową nad poprzeczką. Dwie minuty później po raz kolejny rzut rożny wykonał Wypniewski, futbolówkę odbił Dawid Bałdyga, najwyżej wyskoczył Bah i strzałem z głowy doprowadził do wyrównania. W 32. minucie piłkarze Mrągowii wymienili kilka podań, po czym Bojarowski dograł z prawej strony do niepilnowanego Dariusza Gołębiowskiego, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak był zbyt lekki i Sebastian Rawa zdołał wybić futbolówkę. Tuż przed przerwą Dawid Bałdyga wybił piłkę za pole karne po dośrodkowaniu Wojciecha Żęgoty, przed swoją szansą stanął Wypniewski, ale próba lobowania golkipera zakończyła się na poprzeczce.

W 57. minucie Błędowski dośrodkował z kornera futbolówkę w pole karne, a Trzebiński na raty zdobył gola. Najpierw po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę, a przy dobitce kolanem znalazła się już w siatce. W dalszej części gry w drugiej połowie, mimo przewagi „żółto-czarni” nie potrafili sobie stworzyć dobrej sytuacji bramkowej. W 75. minucie mrągowianie przeprowadzili szybką kontrę, która przyniosła im kolejnego gola. Piotr Błędowski uruchomił na prawej stronie Mateusza Barszczewskiego, ten przebiegł z piłką kilka metrów, minął kilku rywali, po czym zagrał do nieobstawionego Bojarowskiego, który strzałem w dalszy róg pokonał Dawida Bałdygę. Tuż przed końcem gry Błędowski podał futbolówkę do Rybkiewicza, ten wpadł w nasze pole karne, oddał mocny strzał i Orzeł dobrze interweniował.

Mrągowia: 72. Adrian Orzeł ŻK – 14. Eryk Kosek, 4. Cezary Trzebiński, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 7. Dariusz Gołębiowski (72, 10. Mateusz Barszczewski), 44. Krzysztof Łokietek (82, 8. Kamil Skrzęta), 31. Piotr Błędowski, 11. Piotr Wypniewski (67, 66. Rafał Kudlak), 77. Wiktor Bojarowski (79, 6. Damian Glinka) – 9. Mahamadou Bah (85, 15. Szymon Nakielski).

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Tęczy Biskupiec w serwisie Facebook.