Przełamanie po przerwie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo wreszcie wrócili na zwycięską ścieżkę. „Żółto-czarni” wygrali na własnym boisku z rezerwami Stomilu Olsztyn 3:0 (0:0). Na listę strzelców wpisali się Mahamadou Bah, Dariusz Gołębiowski oraz Szymon Dowgiałło, który zdobył samobójczego gola.

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie działo się niewiele. Mrągowia prowadziła grę, jednak nie mogło przebić się przez zasieki olsztynian. Godne odnotowania się dwie akcje w tej części gry. W 16. minucie Mahamadou Bah zagrał do Eryka Koska, ten oddał mocny strzał, jednak piłka trafiła w słupek. Jedenaście minut później zza pola karnego uderzał Piotr Wypniewski, mocno uderzona przez niego futbolówka poleciała w środek bramki i Jacek Troshupa nie miał problemów z jej obroną.

Trener Mariusz Niedziółka zdecydował w przerwie o wpuszczeniu na boisko Mateusza Barszczewskiego i Kamila Skrzęty, którzy wyraźnie ożywili poczynania mrągowian. W 51. minucie „żółto-czarni” przeprowadzili dynamiczną akcję, ale Bah nie potrafił jej skutecznie zakończyć. Pięć minut później Eryk Kosek zagrał piłkę z prawej strony boiska wzdłuż „szesnastki”, doszedł do niej Bah, jednak fantastyczną interwencją popisał się Troshupa, który z bliskiej odległości obronił strzał napastnika Mrągowii i uratował swój zespół przed stratą gola. Chwilę później uderzał Mateusz Barszczewski, ale znowu pewnie bronił golkiper rywali. W 61. minucie Piotr Błędowski zagrał na lewo do Wojciecha Żęgoty, ten dośrodkował futbolówkę w pole karne, Troshupa nie złapał piłki, dopadł do niej Bah i skierował do siatki. Osiem minut później kolejną sytuację miał groźny w tym spotkaniu Bah. Tym razem futbolówka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Chwilę potem z piłką popędził Krzysztof Łokietek, dograł do Barszczewskiego, który wpadł w „szesnastkę” i wyłożył ją Dariuszowi Gołębiowskiemu, a ten nie miał najmniejszych problemów z wpakowaniem jej do bramki. W 74. minucie padła trzecia bramka dla mrągowian i jak się później okazało ostatnia w tym spotkaniu. Barszczewski dośrodkował futbolówkę z kornera, ta trafiła w polu karnym w Szymona Dowgiałłę i wpadła do siatki.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski (88, 4. Cezary Trzebiński), 22. Wojciech Żęgota (81, 15. Szymon Nakielski) – 7. Dariusz Gołębiowski (78, 6. Damian Glinka), 66. Rafał Kudlak (46, 8. Kamil Skrzęta), 31. Piotr Błędowski, 11. Piotr Wypniewski ŻK (70, 44. Krzysztof Łokietek ŻK), 77. Wiktor Bojarowski (46, 10. Mateusz Barszczewski) – 9. Mahamadou Bah.