Mrągowia przegrała w Elblągu

Piłkarze Mrągowii Mrągowo doznali drugiej porażki z rzędu w IV lidze. Tym razem okazali się gorsi od rezerw Olimpii Elbląg, ulegając na wyjeździe 2:4 (1:1). Gole dla „żółto-czarnych” zdobywali Dariusz Gołębiowski i Piotr Wypniewski.

W zespole z Elbląga wystąpiło aż dziewięciu zawodników, którzy dzień wcześniej byli w kadrze drugoligowej Olimpii na mecz z Hutnikiem Kraków.

Spotkanie źle rozpoczęło się dla mrągowian. W 4. minucie nieporozumienie Eryka Koska z Wiktorem Abramczykiem wykorzystał Marcin Bawolik, który przejął piłkę, popędził z nią w kierunku bramki, po czym zagrał do Jakuba Braneckiego, a ten w sytuacji sam na sam z Adrianem Orłem nie miał problemów ze zdobyciem gola. Odpowiedź „żółto-czarnych” mogła przyjść sześć minut później. Po szybko rozegranym rzucie rożnym przez Mateusza Barszczewskiego, Piotr Wypniewski dośrodkował futbolówkę w pole karne, ta trafiła do Koska, którego mocny strzał w ostatniej chwili na poprzeczkę sparował Paweł Rutkowski. W 15. minucie Dariusz Gołębiowski dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, jednak Mahamadou Bah mając przed sobą pustą bramkę źle uderzył ją głową i ta poleciała w pole gry. W dalszej fazie tej części gry swojej szansy próbował Barszczewski, jednak uderzona przez niego futbolówka z dalszej odległości przeleciała obok słupka. W 36. minucie Wojciech Żęgota dośrodkował w „szesnastkę” z lewej strony boiska, futbolówkę głową przedłużył Barszczewski, akcję zamknął Gołębiewski, który uderzył z pierwszej piłki i doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą świetną interwencją po strzale z głowy Braneckiego popisał się Orzeł.

W 53. minucie Piotr Błędowski uderzył zza „szesnastki”, Dawid Kapłon odbił piłkę przed siebie, doszedł do niej Abramczyk, jednak się poślizgnął i goście zażegnali niebezpieczeństwo. Cztery minuty później gospodarze zdobyli drugiego gola. Oskar Bohm dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego w pole karne, ta ostatecznie trafiła do Pawła Kazimierowskiego, który nieczysto trafił w piłkę, przez co ta znalazła się pod nogami Braneckiego, a napastnik elblążan nie miał problemów z pokonaniem z bliskiej odległości Orła. W 65. minucie było 2:2. Barszczewski dośrodkował piłkę z kornera, Kamil Skrzęta zgrał ją głową do Wypniewskiego, a ten z bliskiej odległości skierował futbolówkę w bramce. Cztery minuty później Mrągowia przeprowadziła szybką kontrę. Błędowski zagrał do Barszczewskiego, który przebiegł z piłką ponad 60 metrów, po czym jego uderzenie dobrze na róg wybił Kapłon. W odpowiedzi Sebastian Milanowski uderzył tuż obok słupka. W 76. minucie Milanowski podał do Bawolika, ten przy biernej postawie mrągowskich graczy, przebiegł z futbolówką kilka metrów i strzałem tuż obok słupka pokonał Orła. Trener Mariusz Niedziółka dokonał korekt w ustawieniu drużyny, jednak nie przyniosły one pożądanych efektów, a co gorsze w ostatniej akcji meczu Mrągowia straciła czwartego gola. Karol Styś kopnął piłkę do góry w polu karnym „żółto-czarnych”, Kacper Filipczyk uprzedził Szymona Nakielskiego, oddał strzał głową, który zdołał obronić Orzeł, jednak przy dobitce był już bezradny.

Mrągowia to najtrudniejszy rywal, z jakim graliśmy do tej pory. Mieliśmy wsparcie z pierwszej drużyny, ale nawet oni mieli problemy w dzisiejszym meczu. Mecz na wysokim poziomie, myślę, że to się fajnie oglądało – stwierdził po meczu na łamach portalu portEl.pl trener Olimpii Karol Przybyła.

Mrągowia: 12. Adrian Orzeł – 14. Eryk Kosek, 18. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota (86, 15. Szymon Nakielski) – 7. Dariusz Gołębiowski (69, 77. Wiktor Bojarowski), 8. Kamil Skrzęta (86, 6. Damian Glinka), 31. Piotr Błędowski, 11. Piotr Wypniewski (76, 66. Rafał Kudlak), 10. Mateusz Barszczewski – 9. Mahamadou Bah.