Zwycięstwo w Olsztynku

Piłkarze Mrągowii Mrągowo odnieśli kolejne zwycięstwo w IV lidze. Tym razem pokonali w meczu wyjazdowym Olimpię Olsztynek 2:0 (0:0), a gole dla „żółto-czarnych” zdobyli młodzieżowcy – Eryk Kosek i Mateusz Barszczewski.

Od początku spotkania przewagę na boisku osiągnęli podopieczni Mariusza Niedziółki, jednak nic z niej nie wynikało, w grze brakowało dokładności. W 16. minucie Adrian Orzeł dobrze interweniował po mocnym strzale zza pola karnego Bartosza Dobrońskiego. Dwanaście minut później sędzia Marcin Miłoszewski uznał, że Kamil Skrzęta dotknął piłkę ręką w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Tomasz Jagielski, uderzył w lewy róg bramki, jego intencje wyczuł Orzeł i obronił strzał. W 35. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Barszczewski, najpierw jego uderzenie obronił Rafał Miara, przy dobitce zdobył gola, jednak sędzia po sygnalizacji asystenta uznał, że zawodnik Mrągowii pomógł sobie ręką i nie uznał bramki. Dwie minuty przed przerwą Miara sfaulował w polu karnym Eryka Koska i arbiter bez wahania pokazał na „wapno”. Do futbolówki podszedł Mahamadou Bah, lecz były golkiper „żółto-czarnych” okazał się lepszy i obronił „jedenastkę”.

W drugiej części gry nadal na boisku dominowała Mrągowia. W 52. minucie mrągowianie przeprowadzili szybką akcję, Krzysztof Łokietek podał do Baha, a ten strzelił tuż obok słupka. Pięć minut później Barszczewski wpadł w pole karne, lecz trafił w boczną siatkę. W 67. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Bah, jednak za długo zwlekał ze strzałem i Miara skutecznie interweniował. Chwilę potem mrągowianie zdobyli upragnionego gola. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka na szesnastym metrze trafiła do Koska, ten oddał strzał i futbolówka zagrzęzła w siatce. W 70. minucie Piotr Błędowski dośrodkował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Barszczewski i strzałem głową pokonał Miarę. W końcówce spotkania dobre okazje do zdobycia goli mieli jeszcze Szymon Nakielski, Barszczewski i Rafał Kudlak, ale za każdym razem na posterunku był golkiper Olimpii. W ostatniej akcji meczu Arkadiusz Ożóg złapał za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję Barszczewskiego i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

Mrągowia: 25. Adrian Orzeł – 6. Damian Glinka, 4. Cezary Trzebiński, 5. Łukasz Michałowski ŻK, 22. Wojciech Żęgota – 18. Eryk Kosek (87, 66. Rafał Kudlak), 8. Kamil Skrzęta, 44. Krzysztof Łokietek, 31. Piotr Błędowski (90, 15. Szymon Nakielski), 10. Mateusz Barszczewski – 9. Mahamadou Bah (68, 77. Wiktor Bojarowski).