Zwycięstwo w Barczewie

Piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali w meczu sparingowym z ligowym rywalem – Pisą Barczewo 2:0 (0:0). Obie bramki z rzutów karnych dla „żółto-czarnych” zdobył Piotr Błędowski.

W mrągowskiej drużynie po raz pierwszy wystąpił Krzysztof Łokietek, który ostatnio był piłkarzem Granicy Kętrzyn. Szansę od trenera Mariusza Niedziółki otrzymał także 14-letni Jan Stankiewicz z trampkarzy.

Od początku meczu gospodarze ruszyli ochoczo do ataku, tworzyli sobie sytuacje, oddawali strzały na bramkę, jednak bez większego zagrożenia dla mrągowskiej bramki. W 11. minucie Piotr Wypniewski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, ta na piątym metrze trafiła do Kamila Skrzęty, jednak po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką. Jedenaście minut później gospodarze mieli rzut rożny. Piłka po zamieszaniu w „szesnastce” trafiła na 20 metr do nieobstawionego Rafała Kowszuna, ten bez zastanowienia huknął w kierunku bramki, futbolówka odbiła się od jego z mrągowskich zawodników i trafiła w poprzeczkę. W 39. minucie indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Marek Paprocki, ograł Łukasza Michałowskiego, wpadł w pole karne, po czym piłka po jego mocnym strzale trafiła w słupek. Tuż przed przerwą świetną interwencją popisał się Mateusz Piotrowski, który wybił na korner futbolówkę uderzoną z rzutu wolnego z 30 metrów przez Wypniewskiego.

W 49. minucie dobrą interwencją po uderzeniu zza pola karnego Michała Sajnacha popisał się Adrian Orzeł, wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę potem, po zamieszaniu w „szesnastce” Mrągowii, do futbolówki doszedł Sajnach i tym razem trafił w słupek. W 67. minucie Krzysztof Łokietek podał do Rafała Kudlaka, ten wpadł w pole karne gospodarzy i przy oddawaniu strzału został sfaulowany przez Kacpra Szczerbę, sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Piotr Błędowski. W dalszej fazie spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dynamiczne rajdy przeprowadzał Mateusz Barszczewski, jednak za każdym razem, po ograniu rywala, był faulowany. W meczu mistrzowskim rywale kończyliby mecz w osłabieniu. W 85. minucie Łokietek dynamicznie wpadł w pole karne, po czym został sfaulowany przez przeciwnika. Drugi karny i po raz kolejny pewnym egzekutorem okazał się Błędowski.

– Jesteśmy po dość intensywnym tygodniu i odczuwaliśmy w nogach trudy ciężkich treningów. To było zauważalne w naszych poczynaniach. Głowa chciała, ale nogi nie zawsze dawały radę. Zaliczyliśmy kolejną wartościową jednostkę treningową i to jest w tym momencie najważniejsze – mówił po meczu Michał Marcińczyk.

Mrągowia: 92. Marcin Marszałek (30, 1. Adrian Orzeł; 63, 72. Michał Marcińczyk) – 6. Damian Glinka (46, 14. Eryk Kosek), 18. Wiktor Abramczyk (46, 4. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski (72, 18. Wiktor Abramczyk), 15. Wojciech Żęgota (46, 22. Szymon Nakielski) – 11. Piotr Wypniewski (79, 77. Jan Stankiewicz), 8. Kamil Skrzęta (56, 7. Dariusz Gołębiowski; 74, 15. Wojciech Żęgota), 44. Krzysztof Łokietek, 31. Piotr Błędowski, 7. Dariusz Gołębiowski (46, 66. Rafał Kudlak; 79, 6. Damian Glinka) – 9. Mateusz Barszczewski.