Kolejne zwycięstwo Mrągowii

W swoim trzecim meczu sparingowym piłkarze Mrągowii Mrągowo wygrali z ligowym rywalem – Tęczą Biskupiec 7:1 (2:0). Gole dla „żółto-czarnych” zdobywali Mateusz Barszczewski, Mateusz Różowicz, Piotr Wypniewski (dwa), Filip Wójcik, Aleksander Tomasz, Piotr Błędowski, dla rywali trafił Paweł Domański.

Chwilę po rozpoczęciu spotkania Łukasz Kuśnierz wykorzystał błąd Bartosza Salwowskiego, zagrał do Mateusza Różowicza, ten odegrał do niepilnowanego Mateusza Barszczewskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza strzelił nad poprzeczką. W 10. minucie Dawid Bałdyga w dobrym stylu obronił uderzenie z 20 metrów z rzutu wolnego Piotra Wypniewskiego. Cztery minuty później po zamieszaniu w „szesnastce”, piłka po błędzie golkipera gości trafiła do Filipa Wójcika, jednak jego strzał wybili z linii bramkowej obrońcy. W 18. minucie Różowicz huknął z 25 metrów, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Trzy minuty później Kuśnierz zagrał prostopadle do Barszczewskiego, a ten pewnym strzałem zdobył bramkę dla „żółto-czarnych”. W 30. minucie Konrad Rosiński fatalnie podał do Salwowskiego, piłkę przejął Kuśnierz, uruchomił prostopadłym zagraniem Różowicza, a ten z 16 metrów przelobował Bałdygę i podwyższył prowadzenie. W kolejnej akcji w polu karnym faulowany przez Kamila Orzoła był Kuśnierz i sędzia wskazał na „wapno”. Do futbolówki podszedł Łukasz Michałowski, jednak strzelił obok słupka.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja Mrągowii nad Tęczą, jednak na kolejnego gola trzeba było czekać do 57. minuty. Wójcik na krótko rozegrał korner z Wypniewski, a ten strzałem z narożnika pola karnego umieścił futbolówkę w bramce. Chwilę potem Kuśnierz z Wójcikiem przeprowadzili dwójkową akcję, ten drugi uderzył na bramkę, jednak świetnie spisał się golkiper rywali. W 60. minucie Wójcik pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów zdobył czwartego gola dla „żółto-czarnych”. Chwilę potem było już 5:0. Aleksander Tomasz zagrał do Wypniewskiego, ten wpadł w „szesnastkę” i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. W 72. minucie akcję prawą stroną boiska przeprowadził Dariusz Gołębiowski, podał do Tomasza, ten obrócił się, oddał strzał, ale świetnie interweniował bramkarz Tęczy. Pięć minut przed końcem meczu Gołębiowski zagrał do Tomasza, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Chwilę potem błąd Kamila Skrzęty wykorzystał kat Mrągowii z jesieni Paweł Domański i pewnym strzałem pokonał Adriana Orła. Wynik meczu na 7:1 ustalił w 90. minucie Piotr Błędowski strzałem w okienko zza pola karnego.

– Przeciwnik wysoko poprzeczki nam nie zawiesił. Zwycięstwo było okazałe. Cieszą składne akcje, poprawiliśmy jakość gry. Piłkarsko lepiej to wyglądało niż tydzień temu. Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku i forma będzie rosła. Za tydzień sparing z mocniejszym przeciwnikiem. Mam nadzieję, że nas pozytywnie zweryfikuje. Jeżeli nie, to będziemy mieli materiał do analizy i pracy. Nasze niedostatki w takim spotkaniu powinny wyjść – mówił po meczu trener Mariusz Niedziółka

Mrągowia: Marcin Marszałek (46 Adrian Orzeł) – 6. Damian Glinka (46, 9. Dariusz Gołębiowski), 14. Wiktor Abramczyk (46, 3. Cezary Trzebiński), 5. Łukasz Michałowski (68, 14. Wiktor Abramczyk), 22. Wojciech Żęgota (46, 69. Rafał Kudlak) – 11. Mateusz Barszczewski (46, 55. Aleksander Tomasz), 15. Piotr Błędowski (46, 8. Kamil Skrzęta), 7. Łukasz Kuśnierz (68, 11. Mateusz Barszczewski; 81, 2. Filip Wójcik), 88. Piotr Wypniewski (63, 15. Piotr Błędowski), 2. Filip Wójcik (70, 16. Klaudiusz Kaczmarek) – 99. Mateusz Różowicz (65, 6. Damian Glinka).